Kayseri'nin Görülmesi Gereken Yerler

29 Nisan 2016

Ali Dağı Yer Altı Şehri
Kayseri'nin en güzel yerlerinden biridir. Su üzerinde botlarla gezerek unutulmaz zaman geçirebileceğiniz yerlerdendir. Kesinlikle gelinmeli.
1
Erciyes Dağı
Şehrin en önemli simgelerinden olan Erciyes Dağı'nı mutlaka görmelisiniz. Kayak turizminin ön plana çıktığı yerde kesinlikle zaman geçirmeli, atmosferini hissetmelisiniz.
2
Gevher Nesibe Şifahanesi
Türk tarihinin ilk akıl hastanesidir. İçerisinde buruk bir aşk hikayesini barındıran yeri mutlaka görmelisiniz.
3
Hunat Hatun Külliyesi
Hediyelik eşyaların satıldığı, Selçuklular Dönemi'nden günümüze kadar gelen eserlerdendir. Kayseri'nin uğranması gereken önemli külliyesini mutlaka görmelisiniz.
4
Sahabiye Medresesi
Selçuklu mimarisinin günümüze kadar gelmiş en önemli eserlerinden biridir. Mutlaka ziyaret etmeli ve kapısındaki ince işçiliği incelemelisiniz.
5
Güpgüpoğlu Konağı
600 yıllık geçmişe sahip olan kusursuz bir konaktır. Etnoğrafya müzesi olarak hizmet veren konakta, Selçuklular Dönemi'nden kalma eserleri görmelisiniz.
6
Soğanlı Harabeleri
Hristiyanların kaçış noktası olan ve kilise olarak inşa edilen yeri mutlaka görmeli ve geniş bir zaman ayırmalısınız.
7
Kapuzbaşı Şelalesi
Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi olan Kapuzbaşı Şelalesi, çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem manzaraya sahip şelaleyi mutlaka görmelisiniz.
8
Arkeoloji Müzesi
Şehrin geçmişi hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz, küçük ama eğitici müzelerdendir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
9
Kayseri Atatürk Evi
Melikgazi ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan, 19. yüzyılda inşa edilen mimari eserlerden biridir. 1978 senesinde Kültür Bakanlığı tarafından kamulaştırıldı ve Atatürk Evi olarak düzenlendi. Mutlaka görülmeli.
10