Katar'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

02 Şubat 2016

İslam Sanatları Müzesi / Doha
Hem dış çevresi hemde iç mekanı ile görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Çok fazla eser bulunmamasına rağmen, sadece konumu ve manzarası için bile görülebilir.
1
Souq Waqif / Doha
Şehrin eski yapılarından biridir. Eski dükkanlarda ürünler alabilir, restoranlarında yemek yiyebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Fiyatları biraz pahalı olduğundan dolayı, dikkatli olmalısınız.
2
The Corniche / Doha
Gösterişli binaların bulunduğu, rahatça yürüyüş yapabileceğiniz, gündüzü ve gecesi ile farklı güzelliğe sahip olan mühteşem yerdir. Gökdelenlerin konumuna bayılacaksınız.
3
Aspire Park / Doha
Çocuklarınız ile harika zaman geçirebileceğiniz, yürüyü yapabileceğiniz, muhteşem manzaraya sahip olan bir parktır. Piknik yerlerinde piknik yapmadan geri dönmeyin.
4
Katara Cultural Village / Doha
Katar'ın en güzel kültürel gezi alanlarındandır. Sanatının güzelliğini görmeli, restoranlarında yemek yemelisiniz. Güzel manzarasına bayılacaksınız.
5
The Pearl - Qatar / Doha
Dünyanın en güzel evlerinin bulunduğu, kusursuz manzaraya sahip olan yerlerdendir. Genellikle kalabalık olan bu bölgeye mutlaka gelmeli, lüks markaların da yer aldığı mağazalardan alışveriş yapmalısınız.
6
State Grand Mosque / Doha
Katar'ın en büyük camisidir. Mutlaka görülmesi gereken bu cami, sükunet vermenin yanında çok güzel bir mimariye sahiptir. Dış manzarası da şüphesiz çok hoşunuza gidecektir.
7
Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani Museum / Doha
Eski araba, kamyon ve daha birçok eski sergilerin bulunduğu mükemmel bir müzedir. Antika arabaların ve halıların yoğun olduğu müzeyi ziyaret etmelisiniz.
8
City Centre Mall / Doha
Doha'nın merkezinde bulunan, kusursuz alışveriş merkezidir. Restoranlarında yemek yiyebilir, mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. Diğer yerlere oranla, daha düşük fiyatlara satılmaktadır.
9
Khalifa Tennis and Squash Complex / Doha
Tenise merakı olanların kesinlikle yaşaması gereken bir deneyimdir. Rahat koltukları, kusursuz yeri, atmosferi, yemekleri ve hediyelik eşya dükkanları ile farklılık yaratan bir yerdir. Uğramadan gelmeyin...
10
Fanar - Qatar Islamic Cultural Center / Doha
İslam hakkında bilgi verilen, eski ve ilginç bir tasarımdır. Müzesinin içerisinde bulunan koleksiyonu gezmeli, kütüphanesini görmelisiniz.
11
Khor Al Udeid / Doha
Benzersiz bir atmosfere sahip olan bir plajdır. Kum tepelerini gezebilir, piknik yapabilir, temiz suyunun tadını çıkarabilirsiniz. Deve gezisine katılmayı unutmayın.
12
Aqua Park Qatar / Doha
Aileniz ve arkadaşlarınız ile harika zaman geçireceğiniz su parkıdır. Gün boyunca canlı müziğin olduğu, temiz havuzların bulunduğı kusursuz bir tesistir. Mutlaka gelinmeli...
13
Mathaf Arab Museum of Modern Art / Doha
Görülmesi gereken sanat müzelerindendir. İlginç sergiye ev sahipliği yapan ve içerisinde Haçlı Seferlerinden kalan saatin de bulunduğu yeri mutlaka görmelisiniz.
14
Falcon Souk / Doha
Kuşlar etrafında yürüyüş yaparken harika zaman geçireceğiniz bir yerdir. Şahinler ile beraber çok eğleneceksiniz. Mağazalarda alışveriş yapabilir, hediyelik eşya alabilir, restoran ve kafelerinde zaman geçirebilirsiniz.
15
MIA Park / Doha
Kusursuz şekilde tasarlanan, küçük kafelerin de bulunduğu, harika manzaraya ev sahipliği yapan bir müzedir. İslami kültür hakkında bilgi alabilleceğiniz, tarih ile ilgili eserlerin bulunduğu yeri mutlaka görmelisiniz.
16
Al Shahaniya Racetrack / Doha
Katar'da bulunanların mutlaka görmesi gereken yerlerden biri de deve hipodromudur. Güzel bir şekilde dekore edilen ve yönetilen yarışları izlemeden, buradan ayrılmayın. 
17
Katara Mosque / Doha
Doha'da gezilmesi gereken yerlerde biri de, Osmanlı ve Arap mimarisini yansıtan Katara Camii'dir. Kusursuz ve iyi dekore edilen yeri kesinlikle görmelisiniz.
18
Khalifa International Stadium / Doha
Spor imkanlarının olduğu harika bir stadyumdur. Spor etkinlikleri izleyebilir, atmosferi yaşayabilir, unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
19
Lagoona Mall / Doha
Çok büyük olmamasına rağmen, içerisinde aradığınızı bulabileceğiniz bir alışveriş merkezidir. Çok sayıda mağazaların bulunduğu, kahve içebileceğiniz kafelerin ve yemek yiyebileceğiniz yerlerinin de olduğu yerdir. Kesinlikle uğramalısınız.
20
Al-Zubara Fort / Madinat Ash Shamal
Şehirde ziyaret etmek için kusursuz bir yerdir. Büyükk bir kale olan tarihi yeri mutlaka görmeli, gün batımını izlemelisiniz.
21
Ezdan Mall / Doha
Giyim dükkanların, restoranların olduğu, çocuklar için güzel önerilerden biridir. Kesinlikle gelinmeli ve zaman geçirilmelidir.
22
Doha Fort / Doha
Ziyaret edilmesi gereken tarihi mekanlardan biridir. Güneşin doğuşunu izleyebilir, restoranında yemek yiyebilirsiniz.
23
Msheireb Enrichment Centre / Doha
Doha tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz kusursuz yerlerden biridir. Bilgileri okuyarak öğrenebileceğiniz, çok güzel fotoğraflar çekebilceğiniz bu yere uğramadan şehirden ayrılmayın.
24
The Gate Mall Doha / Doha
Çevredeki en güzel ama en pahalı alışveriş merkezlerindendir. Yemek yiyebilir, alışveriş yapabilir, çocuklarınız ile güzel zaman geçirebilirsiniz.
25
Al Wakrah Park / Doha
Güzelliği ve bakımı ile nefesinizi kesecek parktır. Restoranlarında yemek yiyebilir, çevresinde çok sayıda fotoğraf çekebilirsiniz. Mutlaka görülmeli...
26
Katara / Katar
Farklı ve unutulmaz deneyim yaşamak isteyenlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerdendir. İçerisinde opera evi, Arap kültürü hakkında merak edilenleri ve güzel restoranları bulabileceğiniz, kusursuz bir yapıdır.
27
Lusail İnternational Circuit / Doha
Park ve sürüş parkurlarından en güzeli ve görülmeye değer yerlerdendir. Motor yarışlarının düzenlendiği harika manzaraya sahip tesise mutlaka gelmelisiniz.
28
Simaisma Beach / Doha
Aileniz veya arkadaşlarınız ile mükemmel vakit geçirebileceğiniz yerlerdendir. Piknik yapabilir, manga yapabilir, çocuklarınız ile oyun parkında zaman geçirebilirsiniz.
29
Film City / Al - Rayyan
Görülmeye değecek, şehrin güzelliklerindendir. Çevresindeki ilginç heykelleri ve çölü gezebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
NeOldu.com / Özel Haber - Dilara KARACA
30