Kastamonu'da Görülmesi Gereken Yerler

28 Nisan 2016

İnebolu Geriş Tepesi
Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde bulunan, harika bir manzaraya sahip tepedir. Geriş Tepesi, Trekking sevenlerin vazgeçilmez tercihlerindendir.
1
Kastamonu Arkeoloji Müzesi
Roma ve Bizans gibi çok sayıda medeniyetlerin izlerini taşıyan bir müzedir. Mutlaka  görülmeli...
2
Kastamonu Yaylaları
Mükemmel doğası ile şehrin en dikkat çekici yerlerden biri yaylalarıdır. Tertemiz havasında huzur bulacağınız yaylaları mutlaka görmelisiniz. 
3
İsmail Bey Külliyesi
Şehrin en eski tarihi kalıntılarından biridir. Kusursuz mimarisi olarak dikkat çeken yer, mutlaka ziyaret edilmelidir.
4
Zımbıllı Tepe Höyüğü
Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bulunan, tarihi gezi noktalarından biridir. İlk olarak Romalılar tarafından kurulan bu yer, günümüzde arkeolojik kazıların odak noktasıdır.
5
Liva Paşa Konağı Etnoğrafya Müzesi
1870 yıllarında inşa edilen binadır. En güzel mimarilerden olan müze, 1979 senesinde kamulaştırıldı ve 1997 senesinden sonra müze olarak misafirlerine kapılarını açmıştır.  
6
Kuyluç Mağarası
Şehrin Şenpazar ilçesinde bulunan bir mağaradır. Doğal oluşumundan dolayı, turistlerin dikkatini çeken yerlerdendir.
7
Sarpunalınca Mağarası
Kastamonu'nun Küre ilçesinde yer alan bir mağaradır. İçerisinde bulunan dikit ve sarkıtlarla dikkat çeken mağaranın girişi görenleri büyülemektedir.
8
Çatak Kanyonu
Turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden biridir. Şehirde mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliktedir. Dünyanın 4. büyük kanyonu olan Çatak Kanyonu götmeden şehirden ayrılmayın.
9
Gideros Koyu
Kastamonu'nun Cide ilçesinde bulunan, cennet gibi bir koydur. Şehrin en güzel dinlenme yerlerinden biri olan koyda, çok sayıda ev ve pansiyonlar bulunmaktadır. Mutlaka görmelisiniz.
10