Kars'ta Görülmesi Gereken Yerler

27 Nisan 2016

Asboğa Gölü
Şehrin doğal güzelliklerinden biri olan Asboğa Gölü, Sarıkamış ilçesinde bulunmaktadır. Doğal su kaynaklarından oluşan göl, çevrenin dikkat çekici yerlerindendir.
1
Cıbıltepe Kayak Merkezi
Çam ağaçlarının arasındaki beyaz örtünün verdiği huzurda kendinizi kaybedeceksiniz. Doğasına bayılacaksınız.
2
İnkaya Micingirt Kalesi
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yer almaktadır. Şehrin en güzel yapılarından biri olan kaleyi mutlaka görmeli ve çevresini gezmelisiniz.
3
Tigran Honents Kilisesi
Kars'ın en önemli ve en değerli yerlerinden biri olan kiliseyi mutlaka görmelisiniz.
4
Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı
Kars'ın Ortakapı mahallesinde bulunan ve 19. Yüzyılın ilk çeyreğinde yapılmış olan kusursuz bir konaktır. 2001 senesinde, Kars Valiliği tarafından yenilenmiş ve konak galeri olarak kapılarını açmıştır.
5
Büyük Katedral
Şehrin en önemli ve en çok merak edilen değerlerinden biridir. Tarihin en önemli yerlerinden olan yapı, M.S 990 senesinde yapılmıştır.
6
Katherina Köşkü
1896 senesinde meydana gelen ve Sarıkamış'ta bulunan kusursuz bir köşktür. Dikkat çeken ihtişamı, sizi kendine hayran bırakacak.
7
Kars Müzesi
Taş eserler, arkeolojik ve etnografik eserlerin bulunduğu, tarih için önemli müzelerdendir. 1981 senesinde, müze haline gelmiştir.
8
Kurbanağa Mağarası
Kars'ın Aladağ ilçesinde yer alan ve deniz seviyesinin yaklaşık 2000 metre üzerinde olan mağaradır. Görülmesi gereken önemli yerlerden biridir.
9
Taş Köprü
Kars'ın Kale İçi Mahallesi'nde yer alan bir köprüdür. Padişah III. Murat'ın emri ile Lala Mustafa Paşa tarafından yapılan, harika bir görünüme sahip olan bir köprüdür. Mutlaka görmeli ve bol bol fotoğraf çekmelisiniz.
10