Karabük'ün Gezilmesi Gereken Yerleri

09 Mayıs 2016

İncekaya Kanyonu
Karabük, Safranbolu'nun, en güzel ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerinden biridir. Dik ve derin yamaçlardan olan kanyonu görmeden şehirden ayrılmayın.
1
Çitdere Tabiat Koruma Alanı
Karabük'ün Yenice ilçesinde bulunan, zengin doğanın parçası olan yeri mutlaka görmelisiniz. Çok sayıda ağaç türünün bulunduğu, oksijen deposu olan yeri çok seveceksiniz.
2
Sipahioğlu Konağı
300 yıllık geçmişe sahip olan, Safranbolu'nun Yörük Köyü'nde bulunan konağı mutlaka görmeli, müzesini ziyaret etmelisiniz. 
3
Mümtazlar Gezi Evi
Safranbolu ilçesinin, en güzel mimarilerine sahip olan ev, 1888 senesinde, Müftü kimliği ile bilinen Ziya Efendi tarafından yaptırılmıştır.
4
Köprülü Mehmet Paşa Cami
Safranbolu ilçesinde bulunan, iç ve dış mimarisi ile dikkat çeken, şehrin en güzel yapılarındandır. Mutlaka görülmeli.
5
Tokatlı Kanyonu
Doğanın keyfini yaşayacağınız çok güzel yerlerden biridir. Üç kanyonun birleşmesinden oluşan bölgeyi ziyaret etmelisiniz.
6
Yörük Köyü
Eski evleri ve tarihi değerleri ile mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerdendir. Farklı mimariye sahip evlerin duvarlarında tarihe yolculuk yapacaksınız. Mutlaka ziyaret edilmeli.
7
Katır Yolu
Trekking yapanların tercih ettikleri yerlerden biridir. Şehrin, Safranbolu ve Eflanı şehirleri arasında bulunan, 33 km'lik yoldur. Her adım atışınızda farklı güzellikler ile karşılaşacaksınız.
8
İncekaya Su Kemeri
Şehrin güzelliklerinden olan tarihi yer, mimarisi ile dikkat çekmektedir. 6 adet kemerden oluşan yeri mutlaka görmelisiniz.
9
Bulak Mağarası
Ülkemizin en önemli mağaralarından biri olan mağara, köklü bir geçmişe sahiptir. Araştırmaların yapıldığı ve turizm açısından çok gelişmiş olan yeri mutlaka görmelisiniz.
10