Kanserle Savaşan Besinler

03 Haziran 2018

Soya Fasulyesi
Kanserle savaşan yiyeceklerin başında soya fasulyesi gelmektedir. Soya bazlı proteinle beslenen erkeklerin, mide kanserine yakalanma oranının düşük olduğu araştırma sırasında belirlenmiştir.
1
Üzüm
Sağlıklı hücreleri koruyan üzüm, kanser hücrelerini bloke eder ve büyümelerini engeller. Özellikle üzüm çekirdeği, kanser türlerine karşı korumakta, deri ve meme kanseri riskini çok aza indirmektedir.
2
Yeşilçay
Kansere karşı koruyucu etkisi olan yeşilçay, mide ve bağırsak kanserine karşı savaş vermektedir. Kanser hücrelerinin büyümelerini ve yayılmalarını engellemektedir.
3
Brokoli
Acı bir tadı olan çiğ brokoli, kansere karşı savaşan yiyeceklerdendir. Prostat ve kolon kanseri riskini azaltmada etkilidir.
4
Ceviz ve Balık
Sardalya, uskumru ve somon gibi balıklar, cevizin içerisinde bulunan omega 3, beyin ve göz hücrelerini korumakta çok etkilidir. Prostat, meme ve bağırsak kanserine karşı etkilidir.
5
Mandalina
C Vitamini deposu olan mandalina, antioksidan etkisinden dolayı kansere karşı koruyucu yiyeceklerdendir.
6
Soğan ve Sarımsak
İçerisindeki A ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum, kükürt ve çinko gibi mineraller, kansere karşı baş savaşçılardandır. Akciğer, kolon, deri ve akciğer kanseri ile savaşmaktadır.
7
Limon
Kansere karşı koruyucu besinlerin başında gelmektedir. Akciğer, karaciğer, mide ve deri kanserine karşı savunmaktadır. Pankreas ve meme kanserini azaltmaktadır.
8
Brüksel Lahanası
Kolon kanseri, karaciğer ve akciğer kanseri gibi türlere karşı koruyucu yiyecektir. Doku kültürlerinde, tümör büyümesine engel olmaktadır.
9
Keten Tohumu
Keten tohumu, meme kanseri ile savaşan en etkili bitkilerdendir. Deri kanseri ve benzer kanserlerin yayılmasına engel olmaktadır.
10