Kanada Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

07 Aralık 2015

TORONTO
Toronto, Ontario eyaletinnin başkeni vee aynı zamanda Kanada'nın en büyük şehridir. Yaklaşık 6 milyon nüfusu 6 milyon civarındadır. Nüfusun yaklaşık %54'ünü göçmenler oluşturur ve konuşulan dil İngillizce'dir. 
1
Onrario Gölü
Şehrin güneyinde bulunan Ontario Gölü, Kanada ile ABD arasında yer almaktadır. Erie Gölüne bağlıdır ve gölün fazlası Saint-Laurent Nehri'ne akmaktadır. 
2
VANCOUVER
Kanada, Britanya Kolombiyası eyaletinde bulunmaktır. Ülkenin 3. büyük metropolüdür ve kozmopolit bir kenttir. Nüfusu 2.186.965'tir. Vancouver, Hollywood ve New York'tan sonraki 3. film üretim merkezidir.
3
Stanley Park
Dünyanın en güzel parklarından biridir. Mükemmel görselliği, bitkilerin çeşitliliği ve sakin ortam ile Pasifik Okyanusu içerisindeki bir cennettir. Buraya gidip de bisiklet turu yapmadan dönmeyin.
4
Old Quebec
Mükemmel bir sokak olan Old Quebec; eski mimarisi, sokakları ve mağazaları ile kendine hayran bırakacak bir yerdir. Özellikle kış aylarında ve yılbaşında masallar diyarındaki şehir diye de nitelendirilebilir.
5
Seawall in Vancouver
Muhteşem manzara ve huzur dolu bir yerdir. Muhteşem manzarasında bisiklet sürmenin keyfini mutlaka çıkarmalısınız.
6
Butchart Gardens
Muazzam güzellikteki bahçeler ile huzuru doruklarda yaşayabilirsiniz. Rahat bir ayakkabı giyin ve kıymetli dakikalarınızın keyfini çıkarın.
7
Notre Dame Bazalikası
Liman yolu üzerinde olduğundan dolayı, şehir merkezinden ulaşılması çok kolaydır. Montreal'e gidip tarihi ve dini yapıları gezmek isteyenler için harika bir yerdir.
8
Peak 2 Peak Gondolu
Kışın kar manzarası ve gondolun tadını çıkarmak isteyenler için harika bir öneri. Dağların beyaz örtüsünü tepeden izlemek istemenin keyfini çıkarın.
9
Moraine Lake
Kelimelerin az kaldığı manzaralardan bir tanesidir. Dağların su ile mükemmel uyumunu yakından görebilirsiniz.
10
Royal BC Müzesi
Victoria adasında bulunan müzenin, tarih sevenlere kapısı açıktır. Hediyelik eşya ve kitap almak isteyenler için güzel bir seçim olacaktır.
11
Wild Pacific Trail
Dalgaların ve okyanusun keyfini çıkarmak isteyenler, özellikle Deniz Feneri çevresindeki alanda eşsiz bir keyif yaşayabilirler.
12
Royal Tyrrell Museum
Görülmesi gereken ilginç yerlerdendir. Aile gezisi için idealdir, hem eğlenirsiniz hem yeni keşifler yaparsınız.
13
Inner Harbour
Gecesi ve gündüzü ile mükemmel bir yerdir. Düzenli eski binalar ve dükkanların bulunduğu, körfez manzarası ile teknelerin gelişini izleyebilirsiniz.
14
Peyto Lake
Bu manzarada huzursuz olmanız ne mümkün...Kristal mavisi göl, karla kaplı dağları ile asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir mekandır.
15
Stratford Festival
Çok pahalı bir şehir olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Sahne sanatlarındaki başarısını çok net olarak görebileceğiniz bir mekandır.
16
Kanada Savaş Müzesi
Büyüleyici bir müzedir. Çok güzel ve iyi tasarlanan sergilerde gezebilir ve bilgilenirsiniz. Özellikle tarihe ilgisi olanların mutlaka gelmesi gereken müzelerdendir.
17
Niagara Parks Kelebek Gözlem Merkezi
Binlerce kelebeğin özgürce dolaştığı bu ortamı görmenizi kesinlikle öneririz. Kelebeklerin beslenmelerini ve büyümelerini doğal ortamda görebiliyorsunuz ve kelebekler etrafınızda uçuşuyor. Çok etkileyici bir atmosfer...
18
Old Montreal
Montreal'de mutlaka görmeniz gereken bir caddedir. Sokak müzisyenleri, fayton gezileri, bisiklet yolları ve su kenarındaki çok sayıda aktivitelerle çok iyi hissedeceksiniz.
19
Athabasca Falls
Doğanın büyüleyici manzarasını hissedebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Çok güzel fotoğraflar çekebileceğiniz dünya harikalarındandır.
20
Gros Morne National Park
Nefes kesici bir manzara eşliğinde, doğada kaybolmanın keyfini yaşayacaksınız. Okyanusun dağlar ile birleşimi çok iyi gelecektir.
21
Granville Island
Granville adası, şehir merkezinde olan, restoran ve hediyelik eşyaların olduğu biraz pahalı olmasına rağmen aradığınızı bulacağınız bir yerdir.
22
Mont Royal
Montreal'i tepeden izleyebileceğiniz çok güzel bir bölgedir. Şehir turu yaparken burayı es geçmeyin. Harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bir yer.
23
Icefields Parkway
Dağlar ve göllerin nefes kesici manzarası... Louise Gölü manzarasın izleyerek gideceğiniz yolun eşini ve benzerini bulmakta zorlanabilirsiniz.
24
Quartier du Petit Champlain
Alışveriş yapabileceğiniz, hediyelik eşyalar alabileceğiniz, sanat galerisine uğrayabileceğiniz mükemmel ve huzur dolu bir yer.
25
Toronto Island Park
Toronto'nun işlek caddelerinden birinden vapur ile geçebileceğiz, piknik yapmaya müsait, yürüyüş yapmaya elverişli, bisiklet kiralayabileceğiz çok güzel bir parktır. Yaz aylarında ise plajdan göle girebilirsiniz.
26
Halifax Public Gardens
Halifax kent merkezinde bulunan bu güzel parkta sakinliği, huzuru ve bin bir çeşit çiçeği bir arada bulacaksınız. Görmeden gelmeyin deriz.
27
Lake Louise
Fotoğraftanda anlaşılacağı gibi mükemmel bir manzara... Banff'dan sadece 45 dakika mesafede olan bu doğa harikasında fotoğraf çekmeden geçemeyeceksiniz. Şiddetle önerilir.
28
Rideau Canal
Gerçek bir mühendislik harikası bu kanalın her iki tarafında yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilirsiniz. Kış aylarında biraz serin ve soğuk olduğundan dolayı, ilkbahar ve yaz mevsiminde gitmeniz daha güzel olacaktır.
29
Hopewell Rocks
Dünyada kano yapabileceğiniz harika rotalardandır. Tarihi ve güzel manzarasına hayran kalacaksınız. Fotoğraf makinenizi unutmayın.
Dilara Karaca / NeOldu.com
30