Kamboçya'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

21 Ocak 2016

Angkor Vat / Siem Reap
Eski tapınakları ve mimariyi sevenlerin, şehirde uğraması gereken yerlerdendir. Dinler hakkında düşüncelere dalacağınız otantik yerlerdendir.
1
Bayon Tapınağı/ Siem Reap 
Tapınağın girişinde dikkat çeken insan yüzü figürlerini görmeli, duvarlarında yer alan işlemeleri görmelisiniz. Mutlaka uğramalısınız.
2
Ta Prohm Tapınağı / Siem Reap
Kendinizi masallar diyarında hissedeceğiniz tapınağa uğramadan şehirden ayrılmayın. Ağaç kökleri arasında gizlenmiş yerde zaman geçirebilisiniz. Fotoğraf çekmeyi unutmayın.
3
Angkor Arcchaelogical Park / Siem Reap
Doğanın, ağaçlarla sarmaş dolaş olarak bıraktığı kalıntılar görenleri büyülemektedir. Etkileyici ve görkemli bu tapınağa en az bir gününüzü ayırmalısınız.
4
Angkor Thom / Siem Reap
Şehirdeki, harika ve huzurlu yerlerdendir. Gizemli tapınaktan etkilenmemeniz mümkün değildir. Kesinlikle görülmeli ve zaman geçirilmelidir.
5
The Killing Fields / Phnom Penh
Yakın tarihin en büyük katliamı olarak bilinen ve çok üzücü bir olay olan, soykırım olarak bilinen olay hakkında bilgi sahibi olacağınız güzel müzelerdendir. Kesinlikle görülmeli...
6
Banteay Srei / Siem Reap
Unutulmaz güzellikteki ayrıntıları ile dikkat çeken bir tapınaktır. Kalıntılar ile oluşturulan tapınak, kesinlikle ziyaret edilmelidir.
7
Beng Mealea / Kamboçya
Mimarisi aşınmış olan, ağaçlarla kaplı, şaşırtıcı güzellikteki bir manzaradır. Odalardan oluşan tapınağı görmeden şehirden ayrılmayın.
8
Preah Khan / Siem Reap
Şehrin büyüleyici tapınaklarındandır. Orman içerisinde yer alan ve görenleri kendine hayran bırakan yeri ziyaret etmeli ve fotoğraf çekmelisiniz.
9
Tuol Sleng Soykırım Müzesi / Phnom Penh
Boş hücreleri, ölen insanların kemiklerini ve işkence aletlerini görebileceğiniz tüyler ürpertici bir müzedir. Şehrin tarihi için kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. Asla unutamayacaksınız.
10
Elephant Valley Project
Unutamayacağınız bir deneyim için şehirde tercih edebileceğiniz en güzel yerlerdendir. Fillerle zaman geçirirken çok eğleneceksiniz. Yaşamadan gelmeyin...
11
Backstreet Academy / Siem Reap
Bilgilendirici bir deneyim olan ve çevre köylerdeki kadınların bilgi verdiği eğitim yerinde, farklı kültürleri paylaşabilir, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Unutulmayacak deneyim yaşarsınız.
12
Daughters of Cambodia Visitor Centre / Phnom Penh
Hediyelik ürünler ve ev yapımı ürünler ile dikkat çeken, şehrin en güzel yerlerinden biridir. Sevdiklerinize hediyelik eşya alabilir, ürünlerinin tadına bakabilirsiniz.
13
Cambodia Landmine Museum / Siem Reap
Çok farklı ve küçük olan müzeyi ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın. 4 farklı bölümden oluşan müze, şehrin tarihi hakkında bilgi veren önemli yerlerdendir.
14
Banteay Samre /Siem Reap
Çok güzel korunmuş, değerli bir tapınaktır. Ormanda, ağaçların arasında bulunan eski ve şaşırtıcı bir binadır. Mutlaka görülmeli ve fotoğraf çekilmelidir.
15
Battambang Bat Caves / Battambang
Hayran kalacağınız mağaralar ve diğer doğa harikları ile unutulmayacak yerlerdendir. Tek sorun, çok sayıda yarasaların dolaşması... Manzaranın tadını çıkarın.
16
Otres Beach / Sihanoukville
Manzarası, yeşilliği, suyu ve egzotik havası ile harikalar yaratan bir sahildir. Mutlaka gelinmeli ve denize girilmelidir.
17
Preah Vihear Temple / Preah Vilhear Province
Sakin ve dingin tapınaklardan biridir. Çevresinde piknik yapabilir, gün batımını izleyebilirsiniz. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
18
War Museum Cambodia / Siem Reap 
Çocuklar ve büyükler için harika bir savaş müzesidir. Etrafını dolaşabilir, savaş aletlerini inceleyebilirsiniz. Tarih meraklıları için harika bir yer...
19
Angkor National Museum / Siem Reap
Küçük bir müzenin içerisindeki harika koleksiyonunu görmeli, sanat ve mimarisi hakkında bilgi almalısınız. Uğramadan gelmeyin...
20