Kalp Hastalıklarının Belirtileri

15 Nisan 2016

Göz çevresinde bulunan yağ birikintileri, kalp hastalığının sinyali olabilir. Sarı renge sahip olan yağ birikintileri, kalp ile ilgili bir sorundur. 
1
Kalp hastalıklarının belirtilerinden biri de yağlanmış göbektir. Göbekten alınan kilolar, kolesterol ve tansiyon yüksekliğinin habercisidir.
2
Öksürüğün sebepleri altında, genellikle sigara ve soğuk algınlığı aranmaktadır. Bazı öksürüklerin sebebi de kalp hastalıklarıdır. Kalp yetmezliği ve bazı durumlardaki kapak hastalıkları, akciğer dokusunda ödeme sebep olur. Bu durumda öksürük ile karşılaşılır.
3
Bacak ve ayaklarda şişme, kilolu kadınların çok fazla önemsemediği etkenlerdendir. Her iki ayakta ve bacakta karşımıza çıkan, basıldığı zaman iz bırakan şişlikler, kalp yetersizliğinin işaretidir. Tek tarafta ortaya çıkan şişlikler, toplardamar rahatsızlıklarının mesajı olabilir.
4
Genç yaşlarda karşımıza çıkan kellik, kalp rahatsızlıklarının habercisi olabilir. Saç köklerini besleyen ince damar yetersizliği, vücuttaki damar hastalığının belirtilerinden olabilir.
5
Sağlık göstergesi olarak bilinen pembe yanaklar, kalp hastalıklarına işaret etmektedir. Genellikle kadınlarda karşımıza çıkmakta ve mitral kapak darlığında görülmektedir. Bu durum, hastalığın ilerlediğinin habercisidir.
6
Sık görülen bir rahatsızlık da mide yanmasıdır. Yorgunluk sonrasında oluşan mide ve karın ağrıları, yemek sonrasındaki mide ağrılarında artma ve mide ağrılarına cevap vermeyen ilaçlar gibi etkenler, kalp hastalıklarının habercisidir.
7
Cinsel fonksiyon bozukluğu ve sertleşme sorunları, kalp ve damar hastalıklarının belirtisidir. 5 sene içerisinde kalp krizi riski yaşanabilir.
8
Dudaklarda oluşan morluk ve kahverengilikler de kalp hastalıklarının belirtilerindendir. Doğuştan kalbi delik olanlarda, kirli ve temiz kan karıştığından dolayı, dudaklarda morluklar görülmektedir.
9
Kalp rahatsızlıklarında başka bir belirti ise patlak gözlerdir. Öne doğru çıkan ve dik bakışlara sahip olanlarda, kalp hastalıkları ve kalp yetmezliği görülmektedir.
10