Kahramanmaraş'ın Görülmesi Gereken Yerleri

30 Nisan 2016

Kahramanmaraş Tekir Yaylası
Ormanlarla kaplı doğal güzellikteki yer, şehrin en güzel yerlerinden biridir. Havası ve suyu ile unutulmaz zaman geçireceksiniz.
1
Gümüşkaya Mağarası
Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde yer alan Gümüşkaya Mağarası, turistlerin uğrak yerlerinden biridir. Mutlaka gelinmesi ve görülmesi gereken yerlerden biridir.
2
Savruk Mağarası
Kahramanmaraş'ın Karamanlı Köyü ve Hacınınoğlu Köyü arasında bulunan mağaradır. İçerisindeki şelaleye bayılacaksınız.
3
Kumaşır Gölü
Şehre yolu düşenlerin mutklaka görmesi gereken yerlerdendir. Şehir merkezi ile arasında 9 km mesafe olan kusursuz yeri görmelisiniz. Balık tutmak ve piknik yapmak için harika bir yerdir.
4
Tekir Yeşilgöz Mesire Yeri
Piknik yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biridir. Doğanın kucağında harika zaman geçirebilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz. Alabalıkların tadına bakmadan ayrılmayın.
5
Kazma Bağları
Şehrin en önemli oksijen deposudur. Soğuk suları ve bahçelerine bayılacağınız yeri mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
6
Fırnız Mesire Yeri
Çam ormanlarının arasında, doğanın içerisinde olan mükemmel yerlerdendir. Akarsu kenarında yürüyüş ve piknik yapabileceğiniz yeri mutlaka görmelisiniz.
7
Çokran Şelalesi
Şehrin en çok ilgi gören noktalarından biridir. Doğa harikası yeri mutlaka görmeli ve ziyaret etmelisiniz. Turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.
8
Kahramanmaraş Kapalı Çarşı
Şehrin merkezinde bulunan ve en çok ziyaret edilen yerlerdendir. İçerisindeki dükkanlarda alışveriş yapabilir, mimarisini inceleyebilirsiniz.
9
Kapıçam Tabiat Parkı
Turistler tarafından ziyaret edilen parklardandır. Çok fazla ziyaretçi ağırlayan park, merkeze 13 km uzaklıktadır ve mutlaka görülmektedir.
10