Kahire'de Gezip Görmeniz Gereken Yerler

09 Ocak 2016

Keops Piramidi / Kahire
Dünyanın yedi harikalarından biridir ve mutlaka görülmesi gerekir. Şehirle bütünleşen bir yerdir ve piramitler arasında yürümeye üşeniyorsanız, fayton veya deveye binebilirsiniz. 
1
Gize Platosu / Kahire
Piramitlerin güzelliğini uzaktan göreceğiniz yerdir. Çevresini gezebilir, müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Harika fotoğraflar çekebilir, unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Satıcılara dikkat edin.
2
Egyptian Antiquities Museum / Museum
Dünyanın en etkileyici müzesidir. İçerisindeki etkileyici eserleri incelerken çok keyif alacak, tarihin derinliklerine dalacaksınız. fotoğraf çekmek yasaktır. Mutlaka görmelisiniz. 
3
Sakkara Piramitleri / Kahire
Çok yapışkan satıcıların bulunduğu, şehrin en güzel yerlerindendir. Mezarları iyi korunan ve görülmesi gereken yerlerdendir.
4
Kahire Mehmet Ali Paşa Camii / Kahire
Her ayrıntısında farklı güzellik olan, şehrin en güzel camilerindendir. Lambaları ve tavanı ile dikkatleri çeken caminin, avlusunu görebilir, islamiyeti hissedebilirsiniz.
5
Dahshur / Kahire
Çok güzel ve çarpıcı bir piramittir. Mutlaka görülmeli ve ziyaret edilmelidir. Yol üzerindeki yeşilliklerle kaplı bahçeleri de çok seveceksiniz. 
6
Islamic Cario / Kahire
Farklı kültürleri merak edenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Kahire'nin dar sokakları, camileri ve medreseleri bulunmaktadır.
7
Old City (Coptic Cario) / Kahire
Şehirde görülmeye değer, eski kiliselerdendir. Mozaikleri ile görenleri etkileyen ve unutulmaz bir deneyim yaşayacağınız yerlerdendir. Mutlaka görülmeli...
8
Kefre, the second pyramid / Kahire
Giza pilatosuna yolu düşenler, mutlaka Kefre piramitini de görmelidir. Harika bir kültür turudur ve deveye, ata binebileceğiniz yerlerdendir.
9
Mosque and Madrasa of Sultan Hassan / Kahire
Şehrin içerisinde bulunan en güzel medrese ve camilerdendir. Görülmesi gereken ve çok güzel yerlerdendir. Mutlaka görülmeli...
10
Memphis and Sakkara / Kahire
Tarihi dolu dolu yaşamak isteyenlerin, en çok sevecekleri şehirlerden biridir. Diğerlerine göre daha küçük piramittir mutlaka görülmesi gerekir.
11
Al - Azhar Park / Kahire
Şehirde bulunan güzel parklardandır. Yeşil renklerine eşlik eden çeşmeler ve restoranları ile farklılık sağlar. Şehrin karmaşasından kurtulmak, yürüyüş yapmak isteyenlerin mutlaka gelmesi gereken yerlerdendir.
12
Hanging Church (El Muallaqa, Sitt Mariam, St Mary) / Kahire
Şehirdeki küçük ve güzel korunmuş en önemli kiliselerdendir. Sanat eserlerinin bulunduğu ve benzersiz parçaların bulunduğu yeri, mutlaka ziyaret etmelisiniz.
13
Step Pyramid of Djoser / Kahire
Mısır'ın ilk piramitidir. Mutlaka şehre gidince ziyaret edilmeli ve fotoğraf çekilmelidir. 
14
Khan Al-Khalili / Kahire
İstanbul Kapalı Çarşı'ya benzer bir doğal pazardır. Eski yıllarda hissedeceğiniz bu pazarda alışveriş yaparken dikkatli olun ve sakın pazarlık yapmadan almayın.
15
Citadel (Al-Qalaa) / Kahire
Kahire'nin ziyaret edilmesi gereken en önemli müzelerindendir. Manzarasını mutlaka görmeli, eski taş duvarların yansıttığı atmosferi hissetmelisiniz. 
16
Museu do Cairo / Kahire
Dünyanın en önemli ve muhteşem eserlerin bulunduğu müzelerdendir. Tarih ve antika meraklıların mutlaka uğraması gerekir, güzel zaman geçirebilirsiniz.
17
Mosque of Ibn Tulun / Kahire
Tolunoğulları'nın mirası olan görkemli bir camidir. Kahire'nin en eski eserlerinden olan bu yeri mutlaka ziyaret etmeli ve huzurunu hissetmelisiniz.
18
Statue of Ramesses II / Kahire
Şehrin en güzel tarihi yerlerinden bir tanesidir. Müzelerinde gezebilir, sessiz ve sakince dolaşabilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
19