Kadınların Güzellik Hileleri

13 Nisan 2016

Kadınların vazgeçemediği malzeme olan ve güzelliğini tamamlayan rimelleri kurudukları zaman yapılacak şey, 30 saniye boyunca rimeli sıcak su içerisinde bekletmektir.
1
Dudaklarınızın dikkat çekmesini istiyorsanız, doğal renginden iki ton daha koyu ve pembe renkli ruju tercih etmelisiniz.
2
Uykusuz ve şiş gözlerle dışarı çıkmak istemiyor musunuz? İki tane kaşığı buzluğa koyun ve bekletin. İki gözünüzün altına kaşıkları koyun ve bekletin. Şişkikleriniz inecek ve göz altlarınızı aydınlatacaktır.
3
Saç kurutma makinesi ile saçınızı kuruturken yapmanız gereken şey, kurutma işlemini soğuk seçeneği ile bitirmektir. Bu sayede, kurumuş saçlara ulaşırsınız.
4
Küçük gözleri büyük göstermenin yöntemi, gözlerinizin alt ve üst kapaklarına beyaz göz kalemi sürmektir. Böylece gözleriniz daha büyük ve güzel görünür.
5
Sabah saatlerinde yüzünüzün şiş görünmesini istemiyorsanız, yapılması gereken şey soğuk su ile yüzünüzü yıkamaktır.
6
Dudaklar, nemini en çok gece kaybeder. Gece yatmadan önce kalın bir tabaka dudak kremi sürerek canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
7
Gözlerinizin yorgun gözüktüğünü düşünüyorsanız, göz çukurlarınıza simli, hafif bir far sürünüz ve gözlerinizin daha açık gözükmesinin keyfini çıkarınız.
8
Kapatıcı seçerken, cilt tonuna uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kendi cildinizden daha açık veya koyu bir ton seçerseniz, kapatmak istediğiniz noktaya daha fazla dikkat çekersiniz.
9
Kapatıcıyı mutlaka fondötenden sonra uygulamalısınız ve bu sayede daha az kapatıcı kullanırsınız.
10
Parlak, canlı ve dikkat çekici yüz için elmacık kemiklerinize çok hafif şekilde pembe dudak balmı uygulamalısınız.
11
Rimel uygulanırken, kirpiklerinizin iç kısımlarını uygulamayı unutmayın. Daha güzel ve etkili bakışlar kazanırsınız.
12