Kadınlar Hakkında İlginç Bilgiler

06 Ekim 2015

Kadınların beyni, vücutlarının toplam ağırlıklarının % 2' si kadardır. Bir kadının beynine mesaj, saatte 432 kilometre hızla gider. Kadınların beyni dakika da 100 milyon bilgi alabilir. Kadınların ortalama uyudukları saat ise, 7,5' dur. Yaşamlarının 6 yılını ise rüya görerek geçirirler.
1
Kadınlar genellikle kahverengi göz rengine sahiptirler. Günde 25 bin kez göz kırpma hareketini yaparlar. Göz kırptıkları süre ise, 0,4 saniyedir. Kadınlar göz kırpma hareketini erkeklere göre 2 kat fazla yaparlar.
2
Kadınlarla ilgili bir diğer ilginç gerçek ise, en güçlü yerlerinin dilleri olduğudur. Parmak izleri her insanda ayrı ve tektir. Dil için de aynı şey geçerlidir. Dil izi de tektir. Dil üzerinde 10 bin tat alma siniri bulunur. Bu sinirler sayesinde 50 bin farklı tat alınabilir. Ancak her insanda 70 yaşından sonra dilin tat alma duygusunda önemli düşüşler gerçekleşir.
3
Böbrekler 10 dakikada vücuttaki kanı filtrelemeyi sağlarla ve bu işlemi günde 150 kez yaparlar. İlginç olan ise kadınların vücutları ömürleri boyunca 45 bin litre idrar üretmektedir.
4
Kadınlar doğduklarında milyonlarca yumurta ile doğarlar ve kadınların yumurtaları erkeklerin spermlerine göre 5 bin kat büyüktür. 37 yaşında bir kadının 25 bin yumurtası bulunur. Yumurta sayısı kadınlar menopoza girdiklerinde azalmaya başlar.
5
Kadınların kalbi dakikada 10 kez atar. Hesaplanıldığında ömürleri boyunca ise 2,5 milyar kez atar. Kadınlarda ortalama 5 bin litre kan bulunur. Kanları vücutlarında tam bin 440 kez dolaşır. Kadınların nefes alması ise dakikada 15 kezdir. Günde ise 23 bin kez nefes almaktadırlar.
6
Kadınların iskeletlerinde 206 kemik vardır. Erkeklerin ise kemikleri daha kalındır. Kadınların kemiklerinin özelliği ise ince olmasıdır.
7
Vücudun en büyük organı cilttir ve kadınların en kalın cilt bölgesi ayak topuklarıdır. En ince cilt bölgesi ise göz kapaklarıdır.
8
Kadınlar ortalama günde 9 bin adım atmaktadırlar. Üstelik bunu 220 kasını kullanarak yaparlar. Kadınların ortalama ayak numaraları 36-38 numaradır. Ayak tırnaklarının uzama süresi ise haftada 1 milimetredir.
9
Kadınlarda bulunan sinir sistemi 2 ana bölümden oluşmaktadır. Davranışları kontrol eden bölüm beyindir. Mesajları taşıyan bölüm ise ikinci bölümdür. Mesajlar fiziksel ve zihinsel aktiviteleri belirlemekle görevlidirler.
10