Kabızlık ve Şişkinlik İçin Doğal Yöntemler

14 Nisan 2016

Durma derecesine ulaşmış sindirim sisteminiz varsa, içmeniz gereken çay nane çayıdır. Şişkinliğinizden rahatsız oluyor, mide bulantısı çekiyorsanız kesinlikle denemelisiniz.
1
Midenize giren krampları önleyecek, sert dışkıları dışarı atarak rahatlamanızı sağlayacak, şişkinlikleri indirecek sağlık deposu rezene çayıdır. Sağlıklı ve son derece etkilidir.
2
Bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlayan ve şişkinliği azaltan bir çay da kuşburnu çayıdır.
3
Zencefil çayı, mide ve bağırsak ağrılarını azaltırken, mide kramplarını yok eder. Ayrıca, dolaşım sistemini uyarır ve düzenli çalışmasını sağlar.
4
Isırgan otu çayı, şişkinliğin ve kabızlığın da önüne geçebilen çaylardandır. Her derde deva olan ısırgan otu, mide ve bağırsak problemleri ile de savaşır. Sıcak suyun içerisine, kurutulmuş ısırgan otunu koyun ve demlenmesini bekleyin.
5
Karahindiba çayı, yatmadan önce içildiğinde iştahı düzenler ve çok yemek yeme isteğinin önüne geçer. İnsülin ve kan şekeri ile baş savaşçıdır. Özellikle kabızlık sorununa iyi gelir.
6
Bağışıklık sisteminde etkili rol oynayan ekinzya çayı, sindirim sistemi ve mide üzerinde de etkilidir. Kabızlık sorunu yaşayanların baş ilaçlarındandır.
7
Kabızlığı yok eden bir başka çay, elma çayıdır. Hızlı kalori yakması ile de bilinmektedir.
8
Melisa otu, çay olarak tüketildiği zaman, gaz ve mide ağrılarına çok iyi gelmektedir. Kabızlığın çözümlerinden biri olarak da bilinmektedir.
9
Kabızlığı ortadan kaldırmasının dışında, çok iyi idrar söktürücü olan sinemeki, mide ülserine sebep olan bakterileri yok etmektedir. Ayrıca idrar yollarındaki mikropların ve enfeksiyonların tedavisinde önemli rol oynamaktadır.
10