Jose Mourinho'nun Gözünü Kırpmadan Harcadığı Yıldızlar

03 Mayıs 2016

Juan Cuadrado
Mourinho'nun Chealse'de bir türlü kıymetini bilmediği futbolculardan biriydi. Oysa o Barcelona'ya gitmekten vazgeçip Chealse'ye evet demişti. Buradaki kötü günlerin ardından ise Juventus'a transfer oldu.
1
Hamit Altıntop
Real Madrid'in kadro genişliğinden dolayı takımda yer bulamayan milli futbolcumuz Hamit, forma şansı bulduğu maçlarda da son derece etkili olmayı başardı. Hamit ne yaparsa yapsın Mourinho onun biletini çoktan kesmişti.
2
Juan Mata
Taraftarlardan ve basından Mata'ya şans vermemesi yüzünden çok fazla eleştirilen Mourinho, yıldız futbolcuyu gözünün yaşına bakmadan takımdan gönderdi.
3
Lassana Diarra
Real Madrid'e transfer olduktan sonra kendisine yapılan her türlü olumsuz tutuma karşı göğüs gerip ses etmeyen Fransız orta saha oyuncusu, tam takımın ilk 11'inde sürekli çıkmaya başlamıştı ki Mourinho, Khedira'yı transfer ederek Fransız oyuncunun biletini kesti.
4
Mohamed Salah
Salah'ı transfer etmek için Avrupa kulüplerinin yarışa girdiği sıralarda Mourinho ona pek şans vermek istemedi ve Fiorentina'ya kiraladı.
5
Nuri Şahin
Büyük umutlarla transfer olan Şahin, Mourinho'nun gerçek yüzünü çok fazla geçmeden gördü. Mevkisinde dahi pek oynama imkanı olmadan takımdan gönderildi.
6
Sergio Canales
Canales'in Mourinho'nun dünya futboluna kazandıracağı ender futbolculardan biri olacağı düşünülürken, Mourinho yine herkesi ters köşe yaparak genç yeteneğin neredeyse kariyerini başlamadan bitiriyordu.
7
Pedro Leon
Mourinho'nun belki de en çok gazabına uğrayan isimdir. Takımda neredeyse hiç forma şansı bulamadığı halde Mourinho'nun eleştiri okları her zaman ona dönüktü.
8
Kaka
Milan'ın kalbi olan Kaka, 2009 yılında İspanyol devi Real Madrid'e geldi. Takım içerisindeki uyumu ve oyun tarzıyla birçok başarının kilit anahtarı oldu. Yıldız futbolcunun gol attığı hiçbir maçı kaybetmeyen Real Madrid şüphesiz bu oyuncuyla başarılarına başarılar ekledi. Yine de Mourinho, Kaka'ya kulübün kapısını gösterdi.
9
Iker Cassilas
Real Madrid'in topraklarında filizlenip 16 yıl boyunca bu formaya ve armaya sahip çıkan bir futbolcunun nasıl olur da bir teknik direktör yüzünden tek bir kalemle üzeri çizilebilir? Futbolcu celladının Real Madrid'te yaptığı en büyük hata, şüphesiz bu altın eldiveni takımdan göndermesi oldu. Cassilas'ın ise Madrid'den ayrıldıktan sonra çocuk gibi ağlaması da bu acımasızlığın en büyük kanıtı olsa gerek...
10