Johnny Depp'in Unutulmaz Filmleri

10 Mayıs 2017

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti
Yerel vali Weatherby Swann'ın 12 yaşındaki kızı Elizabeth, Jamaica'ya yaptığı deniz yolculuğu esnasında bir gemi enkazıyla karşılaşırlar. Bu enkazdan kurtulabilen tek kişi küçük Will'dır. Elizabeth küçük çocuğun boynundaki altın madalyondan onun bir korsan olduğunu anlar, bu yüzden madalyonu alarak saklamayı seçer. 
Yılar sonra Elizabeth, kötü korsan Barbossa tarafından kaçırılır. İyi yürekli bir korsan olan Jack Sparrow ise Elizabeth'in çocukluk arkadaşı Will Turner'la bir olup kızı kurtarmaya çalışır. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemiyi harekete geçirerek gizemli incinin lanetini canlandıracaktır.
1
Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı
Bir kez daha kılıç savaşçısı korsanların dünyasına yolculuk yapıyoruz. Kaptan Jack Sparrrow’un, Uçan Hollandalı’nın kaptanı Davy Jones’a kan borcu olduğu konusunda kendisine bir hatırlatma yapılır. Davy Jones, cehennemden kaçma mürettebatı gemisinin kaptanıdır. Jack, borcunu temizlemezse, Davy’nin kölesi olarak kalmaya mahkum olacaktır. Jack Sparrow’un içinden çıkamayacağı durum pek görülmediği üzere illa ki bir çözüm bulacaktır. Ölü Adamın Sandığı’na sahip olan kişinin Davy Jones’un da kontrol edebileceğini fark edince durum çığırından çıkacaktır.
2
Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu
Elizabeth, Will ve Kaptan Barbossa’nın, ölüm mekanından Jack Sparrow’u kurtarmalarının ardından düşmanları Davy Jones ve Lord Cutler Beckett ile yüzleşirler. Beckett bu kez Jones’un kalbinin kontrolünü elinde tutarak onunla gizli bir anlaşma yapacaktır. Bu anlaşmaya göre denizlerde kuralları koyacak ve son Karayip Korsanlar’ından tamamen kurtulacaktır. Jack, Barbossa, Will, Elizabeth ve Tia Dalma ile mürettebatı, dünyanın dört bir yanından, Sao Feng de dahil olmak üzere Korsan Lordları çağırarak birlik oluşturacaktır. Çıkacakları yolculukta her türlü tehlike ve ihanet onları beklemektedir.
3
Edward Makaseller
Edward Scissorhands’i yaratan mucit, işini tam olarak bitiremeden ölmüş ve Edward’ı makaslardan oluşan elleriyle bırakmak zorunda kalmıştır. Sıradan bir yaşam süren genç, Peg Boggs’in onu evine götürmesiyle birlikte topluma karışmaya başlayacaktır fakat kimi sürprizler içeren bu buluşma, üzücü olayları da beraberinde getirecektir.
4
Ed Wood
Ed Wood, kimilerine göre dünyanın en kötü yönetmeni, kimilerine göre de, filmleri son derece keyifli, kendine özgü tarzı olan kült bir yönetmendir. Tim Burton, ikinci grupta yer alan bir yönetmen olarak daima ilhamları arasında tuttuğu Wood’un film deneyimleri üzerine bu filmi hayata geçirmiştir.
5
Köstebek
Joe Pistone işine ve teşkilatına sadık bir FBI ajanıdır. Aynı zamanda işi gereği, altı yıldır mücevher hırsızlığı yapar ve Donnie Brasco olarak tanınmaktadır. Sorun şudur ki, Pistone bir süre sonra oynadığı role kendini kaptırır ve gerçekten de Donnie Brasco olmaya başlamıştır. Bir süre sonra mafyanın içinde dolaşmaya başlayan Pistone, gittikçe kendini bu yeraltı dünyasının içerisinde bulacaktır. Kim olduğunu unutmaya başlar başlamaz, tüm hayatını değiştirecek bir çıkmazın içerisine doğru sürüklenecektir. Film gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak yapılıyor.
6
Hayalet Süvari
Ichabod Crane, kendini bulunduğu mevkinin düzenine sağlamaya çalışan, esrarengiz bir adamdır. Bir gün yaşanan kanlı cinayet vakaları olaylarını çözmek ve sonlandırmak üzere Sleepy Hollow isimli bir kasabaya gönderilir. Tüm kurbanlar, kendilerine hiç merhamet gösterilmeden, kafaları bedenlerinden ayrılarak öldürülmektedirler. Bütün kasaba bu cinayetlerin bir hayalet tarafından gerçekleştirildiğini inanmaktadır. Ichahold, yaşanan bu tuhaf olayların sonunu getirmeye kararlıdır.
7
Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde
Gençlik Çeşmesi'nin bulunması için İngiltere Kralı'na hizmet etmeyi bırakan Sparrow, kentte kendi adıyla gemisine mürettebat toplayan sahte bir kaptanın olduğunu öğrenir. Sahte kaptanı kovalarken, karşısındakinin aslında geçmişinden geri gelen güzeller güzeli Angelica olduğunu anlar. Angelica da Kral ile aynı şeyin, sonsuz yaşam sağlayan Gençlik Çeşmesi'nin peşindedir. 
Gençlik aşkı ve Angelica'nın şimdiki sahtekar yüzü arasında kalan kaptan Jack Sparrow, bir anda kendisini korsan Karasakal’ın gemisi Kraliçe Anne'de esir düşmüş halde bulur. 
8
Düşler Ülkesi
1904 yılının Londra’sında geçen filmde, ilk olarak döneminin ötesinde bir hayata sahip olan Barrie'yi tanıyoruz. Son oyununun galasında, tepkileri izleyen yazar, hayatının en büyük eserini yarattıracak ilhamın peşinde dolaşması gerektiğini hisseder lakin bu ilham hiç beklemediği bir anda, sıradan bir günde, kendisini zaten bulacaktır. 
9
Evrim
Dr. Will Caster, büyük buluşlar yapmış, şimdilerde ise bir önemli yapay zeka projesini yürüten bir bilim adamıdır. Bu yüzden teknoloji karşıtı birtakım radikal grupların dikkatini çekmektedir. Ancak bu kişilerin istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir grup teröristin saldırısına uğrar ve hayatını kaybeder. Kendisi gibi bilim adamı olan eşi Evelyn, Will'in beynini gelişmiş bir süper bilgisayara aktarır. Will'in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar fakat terörist grup Will'in hala hayatta olduğunu fark edince, super-bilgisayarı yok etmek için harekete geçerler.
10
Kara Düzen
James "Whitey" Bulger Güney Boston bölgesinin en azılı suçlularından biriyken İrlandalı bir mafya babasına dönüşür. Aynı zamanda eyalet senatörünün de erkek kardeşidir. Güney Boston sokaklarında birlikte büyüdüğü John Connolly de başarılı bir FBI ajanı olmuş ve Boston ofisinin en önemli figürü haline gelmiştir. İkilinin yolları yıllar sonra ortak düşmanları olan İtalyan mafyasını ortadan kaldırmak için tekrar birleştiğinde John, mafya liderini kendisiyle işbirliği yapmaya ikna edecektir.
11
Üçkağıtçı Mortdecai
Charlie Mortdecai, Londra'nın dışında lüks bir malikanede yaşayan bir sanat adamıdır. Üniversitede tanışıp evlendiği güzel karısı Johanna'yı deli gibi aşıktır. Keyfine oldukça düşkün olan Charlie'nin maddi durumu ise oldukça kötü durumdadır. Kayıp bir Goya tablosu hayatından ödün vermeden yaşaması için bir çıkış yolu olabilir. İngiliz gizli servisi MI5, Charlie'ye bu tabloyu bulması karşılığında borçlarının silinmesini teklif eder. Bu tabloyu benzerlerinden farklı kılan, Nazilere ait mal varlıklarıyla dolu bir banka hesabına ait olmasıdır. Mortdecai, söz konusu tabloyu ortaya çıkarmak ister ama bu o kadar da kolay değildir çünkü tablo çalınmıştır. Charlie, ulusal güvenlik ajanı Alistair Marthland ile tablonun izini sürmeye başlar. Alistair'in Johanna'ya eskiden beri aşık olması karısına çok düşkün olan Charlie'yi rahatsız etse de, birlikte çalışmak zorunda kalırlar. Charlie'nin sadık yardımcısı Jock Strapp de onları bu görevde bir an olsun yalnız bırakmaz.
12
Maskeli Süvari
Butch Cavendish, Vahşi Batı eyaletlerinde nam salmış azılı bir hayduttur ve çetesiyle işlediği cinayetler, yıllardır sürdürdüğü zulüm nedeniyle idama mahkum olmuştur. Tren yolu açılış töreninde halka 'armağan' olarak asılmasına karar verilmiştir, fakat onu kasabaya taşıyan tren vagonundan kaçmayı başarır. Peşine takılan bölge süvarilerini ise pusuya düşüren Cavendish'in önünde şimdi kimse kalmamıştır. Kendisini adalete adamış, gizemli maskeli bir süvari ve yüzü 'savaş' boyasıyla kaplı Kızılderili Tonto dışında... 
13
Sweeney Todd: Fleet Sokağı'nın Şeytan Berberi
Sweeney Todd İngiltere'de berberlik yaparak yaşamını sürdüren, çok güzel bir eşi olan, hayata umutla bakan bir adamdır fakat kasabanın önde gelenlerinden birinin güzel eşinde gözü vardır. Yersiz bir suçlama ile hapse atılır ve ardından sürgüne gönderilir. Hayatı darmadağan olan Sweeney Todd kurtulup geri dönmek ve intikam almak için yemin eder. Yıllar sonra geri geldiğinde her şey çok değişmiştir fakat onu hatıralar içerisinde sabırla bekleyen biri vardır: Bayan Lovett...
14
Charlie’nin Çikolata Fabrikası
Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır ve bu fabrikayı, kendisinden sonrası için bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapabilmek için yarışma düzenler. Önce eğitecek sonra da zamanla yerini devredecektir. 5 çocuk seçer. Bunlardan birisi Charlie’dir. O fakir bir aileden gelen bir çocuktur. Diğerleri ile birlikte çikolata fabrikasını gezerler. Charlie’nin orada görecekleri, çok etkileyecek ve onu Wonka’nın hayal alemine çekecektir.
15