Japonya Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

16 Aralık 2015

Fushimi İnari Tapınağı / Kyoto
Japonya'da olan bu tapınağı görmeden şehirden ayrılmamak gerekir. Kyoto şehrinin güzel yerlerini görebileceğiniz yerleri de vardır. Fotoğraf çekmeyi unutmayın.
1
Hiroshima Bariş Anıt Müzesi / Hiroşima
Küçük bir müzedir ama ziyaret için çok önemli bir yere sahiptir. Park ve müzesi ile ziyaretçilere kapısı açıktır.
2
Mijajima / Hatsukaichi
Tapınakları ve harika doğası ile ilgi çekici yerlerdendir. Yolunuzun Japonya'ya düşmesi durumund ziyaret edilmesi gerekir. Feribot ile ulaşım sağlayabilir, geyikler ile güzel zaman geçirebilirsiniz.
3
Todaiji Tapınağı / Nara
Nara şehrinin 1 numaralı yerlerindendir. Dünyanın en büyük ahşap Buda heykeli'ni görmeden buradan çıkmayın. Nara geyik kapınaklarını keşfedebileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka uğrayın.
4
Altın Köşk Tapınağı (Kinkakuji) / Kyoto
Güzel bir binanın içerisinde bulunan, mükemmel bir bahçedir. Huzur ve dinginlik veren bahçeler, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.
5
Okinawa Churaumi Aquarium / Motobu-cho
Harika bir akvaryumdur ve mutlaka görülmesi gerekir. Tropikal doğayı, balıkları ve denizi sevenlerin ilgisini çekecek özel yerlerdendir. Deniz hayvanlarının mevcut olduğu bu yerde saatler geçirebilirsiniz.
6
Atom Bombası Domu / Hiroşima
Yaşayanlara kötü günleri hatırlatmasına rağmen, Hiroşima halkı binayı çok iyi korumaktadır. Barış müzesini gezin, kalıntıları görün. Mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir.
7
Kiyamizu - dera / Kyoto
Tepedeki manzara ile insanları büyüleyen yerlerdendir. Tepeye çıkarken geçilen yollarda, kimonolu kadınlar ile çok güzel zaman geçirebilirsiniz.
8
Itsukushima Shrine / Hatsukaichi
Denizin ortasında bulunan, sevimli bir adadır. Güzel ve dinlendirici bir yerdir ve kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Adaya bazen yüzerek, bazen de yürüyerek ulaşılır. Bu, suyun yüksekliğine göre değişir.
9
Hiroshima Peace Memorial Park / Hiroşima
Barış dolu bir parktır. Heykel ve anıtın anlamını öğrenmek, müzeleri gezmek çok güzel bir deneyimdir. Kesinlikle görülmesi gerekir.
10
Ise Tapınağı (Ise Jingu) / Ise
Parçalarının yeniden inşa edilmiş olan tapınağın yanındaki ağaçlar ve mimarisindeki başarılar ile insanların dikkatini çekmiştir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerin başındadır.
11
Sanjusangendo Binası / Kyoto
Etkileyici bir tapınaktır ve inanılmaz bir atmosferi vardır. Tarihi, huzuru ve güzel çevresini görmeden, havasını solumadan buradan ayrılmamalısınız.
12
Meiji Jingu / Şibuya
Tapınağın içerisinde bulunan çevre, tam doğa harikasıdır. Kesinlikle uğramadan, görmeden geri dönmemeniz konusunda uyaralım.
13
Koyasan Okunoin / Koya-cho
Eski mezar taşları ve büyük sedir ağaçları ile mükemmel mezarlığı, buraya kadar gelip de görmeden gitmek doğru olmaz. Mutlaka görün.
14
Tokyo DisneySea / Urayasu
Çocuklarınızla beraber çok eğleneceğiniz yerlerden biridir. Hava güzel olduğu zamanlarda kuyrukların uzaması da kötü yanıdır. Fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin.
15
Kamikochi / Kamikochi
Mükemmel bir köprü manzarasıdır. Görmeden kesinlikle buradan ayrılmayın ama ayağınıza iyi bir ayakkabı giymelisiniz. Sonbahar, en iyi sezonlardandır. Fotoğraf çekmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.
16
Eikan-do / Kyoto
Güzel ve dingin bir yerdr. Mükemmel bahçeleri ile unutulmaz bir deneyim yaşarsınız. Fotoğraf makinenizi mutlaka yanınızda bulundurun.
17
Nara Park / Nara
Parkın özelliği hem şehrin içinde, hem şehrin dışında bulunmasıdır. Geyikler parka farklı bir anlam katmaktadır. Japonya'ya gelip de parkı görmeden giderseniz yazık edersiniz.
18
Asakusa / Taito
Çevresinde bulunan mağazalarda alışveriş yapılmakta olan tapınaklardandır. Görülmesi gereken yerlerden biridir.
19
Senso-Ji Temple / Taito
Eski ve süslü bir tapınaktır. Hediyelik eşya alınacak yerlerden biridir. Akşam saatlerinde çok kalabalıktır. 
20