Jakarta'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

14 Ocak 2016

Grand Indonesia Mall / Jakarta
Şehrin en güzel alışveriş merkezidir. Aradığınız her markayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Kesinlikle uğrayın.
1
İstiklal Camii / Jakarta
Yüksek ve çelikten yapılmış kubbesi ile farklı mimarisi olan camiiidir. Avlusuna bile ayakkabısız girilen, dünyanın en büyük camilerinden olan, İstiklal Camisi'ni mutlaka görmelisiniz.
2
Jakarta Cathedral / Jakarta
İstiklal Camisi'nin hemen karşısında bulunan bir kilisedir. Eski ve çok güzel mimariye sahip kiliseye mutlaka uğramalı ve fotoğraf çekmelisiniz.
3
Museum Bank Indonesia / Jakarta
Ticaret ve tarih açıdan görülmesi gereken müzelerdendir. Genel anlamıyla güzel ama biraz ürkütücü gelebilir.
4
Ulusal Müze / Jakarta
Endonezya'nın geçmişini bulabileceğiniz, şehrin önemli müzelerindendir. Genelde cam arkasında muhafaza edilen, ilginç eserlerin bulunduğu yeri, mutlaka ziyaret etmelisiniz.
5
Beautiful Indonesia in Miniature Park / Jakarta
Endonezya'nın adalarındaki önemli yapılarını görebileceğiniz harika bir parktır. Yürüyerek gezmekte zorlanabilirsiniz ve bu sebepten, parkın girişinde motorsikletleri kiralayabilirsiniz. Kültürel bir gezidir ve mutlaka uğranması gerekir.
6
Thousand Island / Jakarta
Harika bir denizde yüzmenin keyfini yaşamadan şehirden ayrılmayın. Büyüleyici manzarada gün batımını izleyebilir, adada gezebilir, tüplü dalış yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında mutlaka uğramalısınız.
7
Ancol Dreamland / Jakarta
Unutulmaz dakikalar yaşayabileceğiniz, masallar diyarında hissedeceğiniz yerlerdendir. Aileler için çok uygun olan eğlence parkına mutlaka gelmelisiniz.
8
Waterbom Jakarta / Jakarta
Eğlenceyi doruk noktalarda yaşayabileceğiniz,ailenizle zaman geçirebileceğiniz, şehrin en eğlenceli yerlerindendir. Havuzun keyfini çıkarın ve kaydıraklardan kayın. Kesinlikle gitmelisiniz.
9
National Monument / Jakarta
Şehrin göbeğinde, yemyeşil bahçede yer alan bir anıttır. Şehri tepeden görmek isteyenler gelip görmeli hatta asansörle yukarı çıkmalıdır. Fotoğraf makinenizi unutmayın.
10
Taman Suropati / Jakarta
Stresini atabileceğiniz, en güzel yerlerdendir. Bisiklete binebilir, yeşilin temizliğini içinize çekebilirsiniz. Her türlü fiziksel aktivite ile ilgilenebilir, çocuklarla güzel zaman geçirebilirsiniz.
11
Central Park / Jakarta
Şehirde gezilecek en güzel yerlerden biridir. Mutlaka uğramalı, alışveriş yapmalı ve yemek yemelisiniz. Havadar alışveriş merkezine bayılacaksınız. Israrla önerilir.
12
Jakarta Old Town / Jakarta
Şehrin tahiri hakkında bilgi veren binaların bulunduğu, çok güzel bir merkezdir. İnsanların yoğun olarak geldiği, şehir merkezine mutlaka uğramalısınız.
13
Kota Kasablanka / Jakarta
Çok iyi planlanan alışveriş merkezlerindendir. Çok sayıda mağaza ve restoranların bulunduğu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çocuklar için de çok uygundur.
14
Gambir Train Station / Jakarta
Eski mimariye sahip olan, Jakarta'nın en güzel tren istasyonudur. Çevresindeki restoranlara ve kahve dükkanlarına da uğramalısınız. Uğramadan şehirden ayrılmayın.
15
Museum Wayang / Jakarta
Oyuncak bebeklerin, kuklaların ve dansçıların bulunduğu harika bir müzedir. Farklı ülkelerden toplanan kuklalar ile oluşturulann ilginç müzeyi mutlaka görmelisiniz.
16
Ocean Ecopark Ancol / Jakarta
Gezmek ve yürüyüş yapmak için şehrin en güzel parkından biridir. Ağaçların, rengarenk çiçeklerin ve harika bir gölün bulunduğu parkı mutlaka görmeli, zaman geçirmelisiniz.
17
Senayan City / Jakarta
Yapısı ve mimarisi ile dikkat çeken, en büyük alışveriş merkezlerinden biridir. Binlerce dükkanın bulunduğu, yemek salonlarının bulunduğu yeri mutlaka ziyaret etmeli ve alışveriş yapmalısınız.
18
Gandaria City Mall  / Jakarta
Şehrin alışveriş merkezlerinden biridir. Büyük sinema salonları, onlarca restoranı ve mağazaları ile mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Uğramadan, alışveriş yapmadan şehirden ayrılmayın.
19
Pohdok Indah Mall / Jakarta
Mağazaların ve restoranların bulunduğu, aradığınızı bulabileceğiniz yerlerden biridir. Kaliteli markaların bulunduğu yerde, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Mutlaka uğranmalı...
20