İzmir'de Görülmesi Gereken Yerler

04 Eylül 2015

St. Polycarp Kilisesi - Kadifekale
St. Polycarp Kilisesi M.S. 155 yılında, St.Polycarp adına yapılmış olup, İzmir'in en eski kilisesidir.
1
Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi - Bornova
Ege Üniversitesi Botanik ve Herbaryum Merkezi, 1962 yılında birçok bitkiyi koruma altına almak amacıyla kurulmuştur. Botanik Bahçesi, canlı ve cansız birçok bitki koleksiyonuyla dikkat çekmektedir. 
2
Asansör - Karataş
Biri diğerinden 58m. yüksekte olan Mithatpaşa Caddesi ile, Halilrıfatpaşa Caddesi'nin arasında işleyen iki asansörü barındıran asansör kulesidir. Asansörlerin üzerinde nefes kesici İzmir manzarasıyla karşılaşacaksınız.
3
Teleferik Tesisleri - Balçova
Teleferiğin iniş veya çıkışlarında güzel bir akşam yemeği yiyebileceğiniz ideal mekanlar bulunmaktadır.
4
Kültürpark - İzmir Fuar Alanı - Alsancak
İzmir Fuar Alanı, her yıl giyimden, sanayi ürünlerine, kitaptan, süs bitkilerine kadar çeşitli fuarlara ve sergilere ev sahipliği yapmaktadır.
5
Saat Kulesi - Konak
İzmir'i duyup da, saat kulesini duymamış biri yoktur bizce. Çok bir özelliği olmasa da tarihi yerin İzmir'i vurgulama özelliği vardır.
6
İzmir Doğal Yaşam Parkı - Sasalı
İzmir Doğal Yaşam Parkı İzmir'in Çiğli ilçesinin Sasalı beldesi civarında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Avrupa'nın en büyük doğal yaşam parklarından biridir. 
7
Kordon - Alsancak
İzmir'de yaşayıp da gençliğinde veya halen Kordon'un tadını çimlerde çıkarmamış birisi yoktur. Siz de İzmir'e gitmişken bu keyfi yaşamadan dönmemelisiniz.
8
KSK Çarşı - Karşıyaka
Karşıyaka çarşı, taraftarların eğlence mekanı, bayanlarınsa alışveriş. Karşıyaka'daki her kesime hitap eden ve her türde şeyi içinde barındıran Çarşı, şehrin merkezlerinden biridir.
9
Kemeraltı - Konak
Kemeraltı, İzmir'deki en eski alışveriş merkezidir. Kahvecilerden, dönercilere, kıyafet mağazalarından, sünnetliklere, iç çamaşırlarından, bebek malzemelerine, nargileden aktarlara kadar İzmir'de aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, Kapalıçarşı'ya benzer bir yerdir.
10