İyi Patronların Özellikleri

16 Nisan 2016

İyi patron diye nitelendirdiğimiz üst düzey yöneticiler, gerektiği zaman başarısızlıkları ve suçları üstlenmektedir.
1
Başarılı ve iyi patronlar, çalışanlarına karşı doğal ve cana yakın davranırlar.
2
İyi patronlar, iletişim yönünden çok güçlüdür. Mantıklı ve sakin tavırlarla size istediğini anlatır ve tüm ayrıntıları ile anlarsınız.
3
Başarılı patronlar, her durumda çalışanları ile toplantı yapmaz. Başarısızlar ise kötü giden işlerini sık sık toplantı yaparak düzeltmeye çalışırlar.
4
Başarılı yöneticiler, dinlemenin önemini bilirler. Sürekli kendileri konuşup, çalışanlarını zor durumda bırakıp daraltmak istemezler. Konuşma ve yorum yapmak isteyenleri ise can kulağı ile dinlerler.
5
İyi patronlar, asla ve asla "her şeyi ben bilirim" havalarında takılmazlar. Yeni fikirlere ve önerilere daima açıklardır.
6
Başarılı patronlar, sadece kendi görevini yapmazlar. Sadece çalışanları motive olsun diye tüm gününü onların işlerine de ayırabilirler.
7
Başarılı yöneticiler, öğretmekten asla çekimezler. İş konusunda sorun yaşayanların yanına giderler ve onlara yol gösterirler.
8
İyi patronlar, geri bildirimin çok etkili olduğunu bilirler. Çalışanların yaptıkları işleri konusunda, en kısa sürede değerlendirme yaparlar.
9
Başarılı yöneticiler, çalışanlar için olumlu atmosfer yaratırlar. Çalışılan gergin bir ortamda kimsenin mutlu olmayacağını bilirler.
10