İtalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

10 Aralık 2015

Kolezyum / Roma
Tarihin nasıl korunduğunu görünce hayran kalacaksınız. Çok etkileyici bu yeri görmeden İtalya'dan ayrılmayın.
1
Panteon / Roma
Mükemmel bir ambians, etkileyici bir mekandır. Roma medeniyetlerinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Görmeden gelmemeniz gereken mekanlardan.
2
Duomo Katedrali / Milan
Sadece bu mimari eseri görmek için bile İtalya'ya gelinebilir. Sanat eserleri ve oymalarını, heykellerini izlemek keyif vericidir. Muhteşem müzesini de mutlaka görün.
3
Aziz Petrus Bazilikası / Vatican City
Şehrin tarihini, kiliselerini ve su kanallarını mutlaka görmelisiniz. Tarih kokan sokaklardan geçtikten sonra bazilikaya ulaşın ve mükemmel yapıyı görün.
4
Sassi di Matera / Matera
Bozulmamış ortaçağ şehirlerindendir ve kaya evleri ile, katedralleri ile Unesco listesine girmiştir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
5
Siena Katedrali / Siena
İtalya'daki en büyüleyici katedrallerdendir. Dışarıdan görünüşüne göre karar vermeyin, içeri girin ve bu muhteşem tarihi dokuyu hissedin.
6
Basilica Papale San Francesco D'Assisi / Assisi
Huzur verici, görkemli ve kutsal olan bu binayı, İtalya'ya gelen herkesin görmesi gereken yerlerdendir.
7
Grand Canal / Venedik
Başka bir dünyaya gelmiş gibi olacaksınız. Kanaldaki trafik izleyenlere keyif verebilir ama söz konusu fotoğraf çektirmeye gelince sıkıntı yaşayabilirsiniz. Şehrin her yerinde mükemmel kareler yakalamaya çalışan insanlar beklemektedir.
8
Piazzale Michalengelo / Floransa
Floransa kentini kuşbakışı izleyeceğiniz mükemmel yerlerdendir. Kesinlikle gün batımını izleyin deriz.
9
Centro Storico / Roma
Roma'yı gezerken günlerin yetmeyeceği bilinen gerçeklerdendir. Sokakları tarih kokusuyla sarılmıştır. Şiddetli yağmurdan sonra da sokaklarda su birikintilerinin olmaması da, alt yapının güçlülüğünün göstergesidir.
10
La Citta' Alta / Bergamo
Konaklama ve yemek yemek için mükemmel manzaraya sahip huzur dolu bir yerdir. Şehrin alt kısmındaki küçük ve samimi sokaklar da çok güzel görünmektedir.
11
Signoria Meydanı / Floransa
Meydandaki yapı ve heykellerin güzellikleri baş döndürücüdür. Saatlerinizi geçireceğiniz bu meydanda bir kafede oturun ve çevrenizi gözleyin. Keyif vericidir.
12
Cappella Sansevero / Napoli
Hem sanat hem de yaşamınızı etkileyecek bir güzellik sunmaktadır. Mermerden yontulan kumaşlar ve tüller, dikkatinizi çekecektir.
13
Floransa Katedrali / Floransa
Gecesi ve gündüzü ayrı güzel, ayrı etkileyici olan Floransa'da, gezilmesi gereken en önemli yerlerdendir. İç ve dış mimarisi ile ilgi odağıdır.
14
Piazza del Campo / Siena
İtalya'nın tam ortasında bulunan bir şehirdir. Her sokaktaki tarih kokusunu istemeden alıyorsunuz. İtalya'yı gezenler mutlaka uğramalıdır.
15
Galleria dell'Accademia / Floransa
Rönesans'ın ünlülerinin eserleri ile zaman geçirilen, harika eserleri içerisinde bulunduran bir müzedir. Görülmesi gereken yerlerden biridir.
16
Ducal Sarayı / Venedik
San Marko meydanındaki görülmesi gereken eserlerdendir. Sarayın büyük salonunu ve zindanlarını görmeliisiniz.
17
Piazza del Duomo / Floransa
Ziyaret edilecek en önemli meydanlardandır. Çevresinde alışveriş yapılacak yerler ve kafeler bulunmaktadır. Tüm şehri yukardan izlemek isterseniz, Duomo'nun tepesine çıkabilirsiniz.
18
Arcibasilica di San Giovanni in Laterano / Roma
Asırlar geçmesine rağmen özenle korunan sanat eserlerindendir. Roma'da çok sayıda sanat eseri bulunur fakat ilk görülmesi gerekenlerden biri bu mimari harikadır.
19
Rabbit Beach / Lampedusa
Tertemiz, masmavi sularda yüzmek isteyenlerin tercih ettiği plajlardan biridir. Mükemmel bir atmosferdir ve mutlaka uğramanız gereken yerlerdendir.
20