İşte İlginç Psikolojik Hastalığa Sahip 15 Ünlü

05 Kasım 2015

Elton John
Elton john hayatının bir bölümünü bulumia hastası olarak geçirmiş ve çok zor günler yaşamıştır. Bulumia hastalığı, yeme bozukluğu ve sonucunda ortaya çıkan kusma hastalığıdır. Elton John bir keresinde, hep iyileşeceğini söyleyip buna dini inançla bağlanarak hep daha iyi olacağına inandığını belirtmiştir.
1
Ellen Degeneres
Ellen Degeneres bir dönem öyle bir depresyonda kendini bulmuş ki şovunu kaybetmiş, hayatında korktuğu her şeyi teker teker yaşamış, gay olduğunu söylediğinde insanlardan aşırı kötü tepkiler almış ve bu da onu derin bir depresyona sürüklemiştir.
2
Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow' un psikolojik hastalığı, ne depresyon ne de başka bir şey. Hastalığı doğum sonrası depresyonudur. Çocuğu Apple doğduğunda kendinin çok kötü durumda olduğunu dile getiren güzel yıldız, hep çok kötü bir anne olduğunu düşünmüştür. Ağır bir doğum sonrası depresyonu ile baş başa kalmıştır.
3
Brad Pitt
Brad Pitt verdiği bir röportajda hayatının 10 yılını depresyonda geçirdiğini ancak bu süre zarfında da depresyonla anlaşma yaptığını belirtmiştir. Yani kendi kendini tedavi eden, depresyonla savaşan bir diğer isim de Brad Pitt' tir.
4
Angelina Jolie
Angelina Jolie kendini bir dönem karanlıklar içinde hissetmiş, sabahları yataktan kalkamaz duruma gelmiştir. Bunun adı da depresyon. Kendi kendini iyileştiren Angelina Jolie, daha sonra hayatına kaldığı yerden devam etmiştir.
5
J K Rowling
J K Rowling de hayatının bir döneminde depresyona girdiğini ve bundan hiçbir şekilde utanmadığını dile getirmiştir ve bu depresyonu da en iyi şekilde atlatarak hayatına devam ettiğini belirtip, bundan gurur duyduğunu da eklemiştir.
6
Adam Levine
Dikkat dağınıklığı ve hiperaktive hastalığı olan ünlü yıldız, kendisine dikkat dağınıklığı teşhisi konulduğunda hiç şaşırmadığını, okul hayatında bunun sıkıntısını hep yaşadığını söylemiştir ve artık hayatını bu şekilde geçirmeye alışmış, hastalığını gerçekten umursamadığını ifade ediyor.
7
Hayden Panettiere
Hayden Panettiere de doğumdan sonra çok ağır bir depresyon yaşayan ünlü annelerden bir tanesidir. Bir ifadesinde doğum sonrası depresyonunun kadınların başına gelebilecek en kötü ve acı bir şey olduğunu dile getiren ünlü yıldızın bir tavsiyesi de var. O da kadınların bu konuda kesinlikle destek alması gerektiğidir.
8
John Hamm
Depresyon hastalığına yakalanan John Hamm, bu noktada antidepresanların insana yardım ettiğini, iyi geldiğini dile getiriyor. Daha sonra hayatınıza devam ediyor, dışarı çıkıyor, insan içine karışıyorsunuz diye ifade etmiştir.
9
Jared Padalecki
Jared Padalecki, çok mutlu bir yaşantısının olduğunu, onu çok seven insanların olduğunu, çok mutlu olduğu halde depresyona girdiğini söylemiştir. İnsanların bu hastalığa sadece mutsuzken değil, mutluyken de yakalanabileceğini belirten Jared Padalecki, bunun her insanın başına gelebileceğini söylüyor.
10
Demi Lovato
Demi Lovato' da bir dönem bipolar bozukluk hastalığına yakalandığını itiraf eden ünlülerdendir. Özellikle bazen hastalığı ile ilgili konuşulmasından hiç hoşlanmadığını, bazen de rehabilitasyon merkezine gitmesi gerektiğini düşünüp, sürekli duygu durumunda değişiklik yaşadığını söylemiştir.
11
Carrie Fisfher
Carrie Fisfher' ın psikolojik rahatsızlığı ise, bipolar bozuklukluk. Bunun anlamı ise, kişinin duygu durumunda görülen düşüşler ya da yükselmeler demektir. Carrie Fisfher da bir dönem bazen insanları saatlerce telefonda tuttuğunu, saatlerce anlamsız konuşmalar yaptığını itiraf etmiştir.
12
David Beckham
David Beckham' ın psikolojik rahatsızlığı, obsesif kompulsif bozukluktur. Yani, düzen, simetri hastalığı. David Beckham bir otele gittiği vakit ilk önce yaptığı, tüm broşörleri ve kitapları çekmeceye yerleştirmek. Önce bunları düzenler daha sonra işlerine bakarmış.
13
Jim Carrey
Jim Carrey bir dönem kendini tamamen eve kapatmış, depresyona yakalanmış ve çareyi Prozac kulanmakta bulmuştur. Daha sonra yavaş yavaş dışarıya çıkmaya ve depresyondan kurtulmaya başlamıştır.
14
Leonardo Di Caprio
Leonarda Di Caprio, çocukluk yıllarının büyük bir bölümünde obsesif kompulsif bozuklukluğu ile savaşmış ve tam geçti derken bu takıntı hastalığı yeniden kendini göstermiştir. Takıntı hastalığının bazen onu çıldırttığını bir röportajında belirtmiştir.
15