İstanbul'un En İyi Manzara İzlenecek Noktaları

18 Eylül 2020

BÜYÜK ÇAMLICA
268 metre yüksekliğindeki muazzam bir manzaraya sahip, Anadolu Yakası'nda Boğaziçi Köprüsü'nü izleyeceğiniz ve çayınızı yudumlayacağınız muhteşem yer...
1
OTAĞTEPE
Anadolu yakasınnda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün üst tarafında bulunan bir yerdir. İstanbul'un manzarasını en geniş açıdan izleyeceğiniz nokta sizi büyülemeye yetecek
2
RUMELİ HİSARÜSTÜ / NAFİ BABA TEPESİ
İstanbul'un en güzel yerlerinden biridir. Otobüslerin son durağında bulunan görülmesi gereken yerlerdendir.
3
SEVDA TEPESİ / VANİKÖY
130 metrelik yüksekliğe sahip olan muhteşem İstanbul manzaralı bir yer daha. Haliç'in girişinden Şemsipaşa koyuna kadar izlenecek manzarasıyla büyülenebilirsiniz.
4
KALAFAT YERİ VE SÜLEYMANİYE
Galata Köprüsü ve Unkapanı Köprüsü arasında 700 metrelik görüş açısı olan tablo gibi bir manzara.
5
TOPKAPI SARAYI MECİDİYE KÖŞKÜ TERASI
Yüksekliği çok olmamasına rağmen, Kızkulesi'ni karşıdan izleyeceğiniz Boğaziçi'nin girişidir. Sarayburnu, Karaköy, Tophane, Dolmabahçe, Beşiktaş ve Adalar'ı izleyebileceğiniz görülmesi gereken yerlerdendir.
6
ULUS PARKI
Yemyeşil ağaçların arasında, masmavi denizi izleyebileceğiniz, Boğaziçi Köprüsü, Selimiye Kışlası, Topkapı Sarayı ve Üsküdar manzarasına sahiptir.
7
YAVUZ SELİM CAMİİ DIŞ AVLU
Balat'ın üzerinde olan ve Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan camiidir. Manzarayı izlerken kendinizi farklı dünyalarda hissedebilirsiniz.
8
YUŞA TEPESİ / BEYKOZ
İstanbul'u en tepeden izlemek isteyenler için bir yerdir. Beykoz sırtlarında bulunan bu yerde gördüğünüz manzara karşısında büyüleneceksiniz.
9
MOLLA AŞKI PARKI / FATİH
İstanbul'luların yeni keşfettiği mekanlardandır. Daha önceleri harap bir halde olan bu yer, şimdilerde manzara izlenmeye gelinecek yerlerden olmuştur.
10