İstanbul'un En İyi Koşu Alanları

14 Temmuz 2015

İstanbul'un büyüklüğüne ve şehrin nüfusuna bakacak olursak, çok az koşu parkuru bulunmaktadır. İşte onlardan birkaçı...
1
FENERBAHÇE-SUADİYE SAHİLİ
İstanbul'un en güzel yürüyüş parkurudur. Çok fazla insanın sabah sporu için tercih ettiği bu yerde spor yaparken, bisiklet kullananlara dikkat etmelisiniz
2
YILDIZ PARKI
Yıldız Parkının temiz doğasında yürüyüş yapmak, insanı adeta kendine getirmektedir. Biraz yokuşlu yollara sahiptir fakat düz yol istiyorsanız o da mevcuttur.
3
ZEYTİNBURNU - BAKIRKÖY SAHİLİ
Günün hemen her saatinde yürüyüş yapabileceğiniz yaklaşık 7 km yolu olan sahildir. Yenikapı-Bakırköy tarafına öğleden sonra koşarken esen rüzgar, yönünüzü değiştirdiğinizde işinizi zorlaştırabilir. Şapka ve gözlük bulundurmanızda fayda vardır
4
BALAT - FENER SAHİLİ
Haliç üzerinde Atatürk ve Haliç köprülerinin arasında olan bölgedir. Sıcaklığı daha az hissedeceğiniz bu bölgede, basık ve sisli günlerde yürümeniz tavsiye edilmemektedir.
5
MAÇKA DEMOKRASİ PARKI
Sabahın ilk ışıklarıyla spor yapmaya gelenler vardır. Şehrin ortasında bir cennettir adeta. Sadece yürüyüş değil, parkın içinde bulunan merdivenlerden inip çıkarak antremanınızı tamamlabilirsiniz
6
BELGRAD ORMANI - NEŞET SUYU
6.5 km lik bir yürüyüş parkuruna sahip olan Belgrad ormanı, son zamanlarda giriş ücretlerine yapılan zamdan dolayı fazla tercih edilmez hale geldi
7
ENKA SADİ GÜLÇELİK ATLETİZM PİSTİ
İstinye ve civarında oturanların tercih ettiği bir spor merkezidir. Takımların antremanları olmadığı zamanlarda, atletizm pistini kullanarak günlük sporlarını tamamlayabilirler.
8
FENERBAHÇE PARKI
Hem deniz kenarı, hem yeşillik, hem sessiz ve sakin... Daha ne istenir ki. Çok uyun olmayan Fenerbahçe sahilinde tur atar şekilde yürüyüşünüzü tamamlayabilirsiniz.
9
BEBEK - ORTAKÖY SAHİLİ
Yoğun trafik olan bu bölgede, boğaz manzarası eşliğinde yürüyüş yapmak çok iyi gelecektir. Mesafe sorunu olmadığı için, istediğiniz yere kadar yürüyebilirsiniz.
10
ABBASAĞA PARKI
Beşiktaş, Yıldız Yokuşu'ndan inerken, Ortaköy'e dönülen ışıkların sağ arka kısmında kalır. Yürüyüş yapmanız için tavsiye edilen yerlerdendir.
11