İstanbul'un En İyi Kahvaltı Mekanları

15 Temmuz 2015

NAMLI GURME: 2006'dan beri Karaköy'de kahvaltı hizmeti vermekte. Aynı zamanda şarküteri, zeytinyağlı ve mezeleri de satın alabileceğiniz bölümü bulunmaktadır. Özellikle bal-kaymak ve pastırmalı yumurtası sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir.
Adres: Rıhtım Cad. Katotopark Altı No:1/1 Karaköy/İstanbul
1
AŞŞK KAHVE: Denizin hemen kıyısında, İstanbul'un en güzel kahvaltı mekanlarından biridir. En meşhur lezzeti Egg Benedict'tir. 
Adres: Kuruçeşme Mah. Muallim Naci Caddesi No:64 Beşiktaş/İstanbul
2
LOKMA: Pazar kahvaltısı denilince akla ilk gelen yerlerden biri. Enfes boğaz manzarasının yanı sıra kuymağı, kuvurmalı yumurtası ve ballı katmerleriyle en çok tercih edilen yerlerden biridir.
Adres: Rumeli Hisarı Mah. Yahya Kemal Cad. No:18 Sarıyer/İstanbul
3
ÇINARALTI: Çengelköy'deki Çınaraltı Çay Bahçesi'nde isterseniz evden ya da fırından kahvaltınızı getirebiliyorsunuz. Dilerseniz kahvaltı tabağı, menemen ya da tost da hazırlıyabiliyorlar.
Adres: Çengelköy Mah. Çınarlı Camii Sokak Çengelköy/İstanbul
4
VAN KAHVALTI EVİ: Cihangir'deki mekan Van serpme kahvaltısının İstanbul'daki en iyi yerlerinden biridir.
Adres: Kılıçali Paşa Mah. Defterdar Yokuşu No:52 Beyoğlu/İstanbul
5
EMİRGAN SÜTİŞ: Manzarası, başarılı kahvaltı seçenekleri ve boğazdaki diğer mekanlara göre ortalama fiyatlarıyla kahvaltı için cazip bir mekan.
Adres: Emirgan Mah. Sakıp Sabancı Cad. No:1/3 Emirgan/İstanbul
6
CEVİZ AĞACI: Muhteşem sofralarıyla meşhur, tatlılarıyla nam salmış mekan, kahvaltı çeşitleriyle ideal bir tercih olcaktır.
Adres: Muhittin Üstündağ Cad. No:85 Koşuyolu/İstanbul
7
BEŞİKTAŞ KAHVALTICILAR SOKAĞI: Beşiktaş kahvaltıcılar sokağında bulunan mekanlar uygun fiyatlı ama bol çeşitlidir. Yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız.
Adres: Çelebioğlu Sokak Beşiktaş/İstanbul
8
MODA TERAS: Moda'nın en şık mekanlarından biri olan Moda Teras enfes deniz ve ada manzarasıyla Anadolu Yakası'nın en çok tercih edilen kahvaltı mekanlarındandır. Kocaman terasında uzun uzun kahvaltı etmekten çok keyif alacaksınız.
Adres: Mektep Sok. No:7/9 Kadiköy/İstanbul
9
MUNCHİES CREPE & PANCAKE: Klasik kahvaltılardan sıkıldıysanız mutlaka denemeniz gereken bir yer. Muhteşem pancake lezzeti ve yanındaki tatlı kahvaltılıklar sizi buranın müdavimi yapacak
Adres: Caferağa Mah. Dr. Esar Işık Cad. No:62/A Kadiköy/İstanbul
10