İstanbul'daki En Romantik Mekanlar

30 Nisan 2017

Duble Meze Bar
Tarihi Pera’da, Palazzo Donizetti Hotel’in muazzam İstanbul manzaralı terasında yerini alan Duble Meze Bar’da soğuk sıcak olmak üzere 40’a yakın meze çeşidi bulundurmaktadır. Zengin bir de şarap menüsü vardır. Şarap sevenlerin tercihi Duble Maze Bar' a uğramadan geçmeyin.
1
FerahFeza Restaurant
Yüksek tavanı, açık mutfağı, duvarlardaki aynaları ve şık tasarımıyla akşam yemeği için özel yerlerden biri olan bu restoranın; fıstıklı somon, humuslu karides, trüf mantarlı köz patlıcan, deniz tarağı risotto’su en çok tercih edilen yemekleri arasında yer almaktadır.
2
İstanbul Modern
İstanbul Modern, eski İstanbul ve Boğaz manzarası sevenler için, Türk ve Dünya mutfağı lezzetleri eşliğinde sürmek isteyenlere, İstanbul Modern Sanat Müzesi içerisinde sizleri bekliyor.
3
Kız Kulesi Restaurant
Boğaz’ın ortasında güzel bir akşam yemeği kulağa ne kadar da güzel geliyor. Bu hayali bile güzel olan akşam yemeğini sizler için gerçekleştirilebilir bir ortama çeviren Kız Kulesi Restaurant, müşterilerine muazzam bir deneyim sağlıyor. İki kıtanın kesiştiği noktada, 2500 yıllık gizem ve bulunduğu yer itibariyle sıradışı oluşuyla Kızkulesi’nin restaurantında, özel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Dünya mutfağının seçme lezzetlerini ve nostaljik canlı müziği misafirlerine sunuyor.
4
Lacivert
Lacivert Restoran İstanbul’da romantizm, baş başa yemek, evlilik teklifi, yıl dönümü gibi özel günlerde akla gelen ilk yerlerden biridir. Köprü altındaki denize sıfır konumuyla, kendinizi özel hissettirecek yerlerin başında gelir. Akşamın ilerleyen saatlerinde yapılan sürprizlerde yanında cabası.
5
Mia Mensa
Akdeniz ve İtalyan mutfağından çeşitlerin bulunduğu Mia Mensa, İstanbul’un en popüler mekanlarından. 1940’lara uzanan tarihi binası, yapılan restoreyle Amerikan ve İtalyan mimari tarzlarından izler barındırıyor.
6
Raika Restoran
Gökyüzü, boğaz ve şehrin ışıkları ayağınızın altında. Romantik ve heyecan dolu bir akşam yemeği için gidilmesi gereken ilk yerlerden. Menüsü ise bildiğinizin dışında bir Anadolu mutfağı. Yöresel tatlarımıza yenilikçi ve yaratıcı yorumla hazırlanmışlar. Hünkârbeğendi, kuzu kol tandır, dana kaburga, külbastı bunlardan birkaçı.
7
Sunset
İstanbul’un en güzide mekanlarından biri haline gelen Sunset Grill&Bar, doğa ile muhteşem deniz manzarasının uyumunu romantik çiftler için gözler önüne seriyor. Zengin kokteyl menüsüyle sizler için hazır.
8
Topaz Restaurant
Yemek bizim için bir tutku ve eğlence diyorsanız bu mekan tam sizlik. kompleks ancak sade Topaz menüsünü, Osmanlı ve Akdeniz mutfaklarının karmaladığı Topaz Restaurant her zaman için güler yüz ve müşteri memnuniyeti sunan lüks İstanbul mekanlarından biridir. Becerikli aşçılarının ellerinden tabaklara dökülen lezzetleri masanıza en iyi şekilde sunmaya çalışan bu mekan Dolmabahçe Sarayına ve boğaza kuşbakışı bakan bir manzaraya sahiptir.
9
Villa Bosphorus
İstanbul’da, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan Boğaziçi Köprüsü’nün, Anadolu yakasındaki ayaklarının hemen dibinden başlayan, sahilden tepelere doğru uzanan maviyle yeşilin buluştuğu Beylerbeyi’nde nefis bir mekan. Denize sıfır ve Beylerbeyi Sarayı’na komşu tarihi yalı da hizmet veren bu mekan gerek damak tadınıza gerekse göz zevkinize hitap etmeyi başarmış İstanbul’un ilk akla gelen balık restoranlarından biridir.
10
Vogue
İstanbul’un rüya gibi manzarası eşliğinde yemek yeme keyfi sunan Vogue, Dünya ve Akdeniz mutfağının seçkin lezzetlerini mutfağında barındırıyor. Mekanın atmosferi yıl dönümleri ve evlilik teklifleri için birebirken manzarası geceye ayrı bir güzellik katıyor.
11