İstanbul'daki En İyi Piknik Alanları

14 Temmuz 2015

BAHÇEKÖY FİDANLIĞI: 1944 yılından beri fidan üretim merkezi olarak da kullanılan bir alandır. Yeşilin her tonuyla bezenmiş çevreyi gezerken kendinizi aynı zamanda oksijen çadırında gibi hissedeceksiniz.
1
HEYBELİADA DEĞİRMENBURNU: Vapurdan indikten sonra yürüyerek rahatlık ulaşılabilmektedir. Ortalama 4 bin kişi kapasiteli dinlenme yeri, piknik alanı, büfesi, seyir tesisleriyle hizmet vermektedir. Hava iyiyse denize de girebilirsiniz.
2
DİLBURNU: Özellikle ada aşığı olanlar için, Büyük Adanın merkezine biraz uzak da olsa romantik bir piknik için güzel bir alandır. Buradaki muhteşem manzarada sevgilinizle romantik bir piknik yapabilirsiniz.
3
MEHMET AKİF ERSOY: Şehrin merkezine yakınlığıyla cazip olan bir piknik alanıdır. Oturma alanları sayesinde rahat edebileceğiniz ve her türlü oyunu oynayabileceğiniz bir yerdir.
4
PARKORMAN: Genellikle konser amacıyla gidilen bu yere arada sakin bir piknik yapmak için de gidilebilir. Şehrin hem içinde hem dışında olan sakin doğanın renkleriyle ve oksijeniyle bezenmiş bir yerdir.
5
AYDOS MESİRE YERİ: Burası Anadolu Yakasının en yüksek tepe noktalarından biri. Koşu parkurları, piknik alanları ya da manzaralı göleti ile haftanın yorgunluğunu dinlenerek atabilir ya da gün batımını keyifle izleyebilirsiniz.
6
MİHRABAD KORUSU: Boğaza hakim bir konumda, Kanlıca'nın hemen üstünde bulunan Mihribad Korusu, 200 dönüme yayılan mesire yeri, oturma alanları, büfeleri, koşu alanları ve diğer birçok birimleriyle hizmet vermektedir. 
7
BELGRAD ORMANI: İstanbul'un kuzeyinde, Sarıyer-Bahçeköy sınırında yer alan bu büyük ormanda, piknik yapmak isteyenler için 11 mesire yeri bulunuyor. Hem getirdiğiniz kumanyaları ahşap masalar üzerinde yiyebilir ya da mangal yapabilirsiniz hem de kendin pişir kendin ye mekanlarında mangal yapabilirsiniz.
8
POLONEZKÖY TABİAT PARKI: Anadolu Yakası'nda bulunan bu yerde piknik yapacağınız alanların yanı sıra birçok restoran da bulunmaktadır. Ayrıca burada konaklayabileceğiniz butik otellerde mevcuttur.
9
YILDIZ PARKI: Eğer piknik yapmaya mangal keyfi için değil de küçük bir sepet hazırlayıp huzurlu birgün geçirmek için gidiyorsanız burası tam size göre. Ayrıca içerisindeki cafelerde de dinlenebilirsiniz.
10