İstanbul'da Muhteşem Düğün Nerede Yapılır?

30 Nisan 2017

A’ija Hotel
Gözde mimarisi ile göz kamaştıran A’jia Hotel, Kanlıca’da tarihi Ahmet Rasim Paşa Yalısı’nda bulunuyor. Menü, tekne ve shuttle hizmeti otel tarafından sağlanıyor. İstanbul’un gürültüsünden ve trafiğinden uzakta, köprü ayaklarına yakın, ulaşımı kolay huzur dolu bir düğün için mükemmel bu mekanı düşünmeden geçmeyin.
1
Armada İstanbul
Ayasofya ve Sultanahmet Camii, Marmara Denizi ve Adalar manzarasıyla çevrili Armada, İstanbul sevenlerin vazgeçilmez buluşma noktasıdır. 1994 yılından bu zamana hizmet veren Armada, restore edilmiş emektar Mercedes otobüsü ile gelin alma geleneğini yaşatmaya devam eden tek mekandır.
2
Çırağan Sarayı
Her köşesinde tarihin anılarına sahip, bir zamanlar Sultanlara ev sahipliği yapmış, İstanbul’un tek Saray Oteli Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un deneyimli, uluslararası düğün trendlerini yakından takip eden düğün planlama çalışanlarına sahiptir. Çırağan Sarayı’nın eşsiz olanaklarıyla düğün sahiplerinin arzu ve ihtiyaçlarına göre kişiye özel sunumlar çıkartıyor. 1200 kişilik davetli kapasitesi ile Çırağan Palace Kempinski saray atmosferinde düğün yapma hayali kuran çiftlere, unutamayacakları bir düğün daveti sunuyor.
3
Eski Büyükdere İskelesi
Eski Büyükdere İskelesi, restore edildikten sonra boğaz manzaralı muazzam bir yer haline dönüştürüldü. 300 kişilik kapalı ana ve teras kapasitesine sahiptir. Masal gibi bir düğün için bir başka alternatif olarak aklınızda bulunabilir.
4
İstanbul Vilayet Evleri
İstanbul Vilayet Evleri, harika bir manzaraya ve 300 kişilik davetli kapasitesine sahiptir. Bu en güzel gününüzü en özel kılacak mekan, yeni evlenecek olan çiftlere sunduğu birçok hediyeyle sizleri mutlu etmeyi unutmamış. Vilayet Evleri İstanbul boğaz manzaralı en iyi düğün mekanları içinde yerini almıştır.
5
La Fontaine Garden
Yeşilin binlerce tonunu barındıran, yüz binlerce dönümlük tarihi meşe, kestane ve çam ormanlarının ortasında, taptaze ve yemyeşil çimlerin üzerinde bulunan bu mekan, kır düğününü tercih edenlerin düşlerini gerçekleştirdiği mekan olarak hizmet vermektedir.
6
Meyyali
İstinye’de yeşillikler içerisinde bulunan bu yer, bir aşk masalının en önemli anlarına şahitlik ediyor. Boğaz manzaralı mekan, uzman kadrosu ile sizlere bir düğün organizasyonu hizmeti vererek her ayrıntıda sizlerle birlikte adım atmaktadır.
7
Mihrabat Korusu
Mihrabat Korusu Anadolu yakasında görüp görebileceğiniz en güzel, en muazzam manzaraya sahiptir. Mihrabat Korusu, hayallerinizi gerçekleştirmede, unutulmaz anılar yaşatmada size hizmet vermeye hazır. Asya’yı ve Avrupa’yı aynı manzara içerisinde görebileceğiniz Mihrabat Korusu, yüzyıllardır boğazın sazlı sözlü eğlencelerine şahitlik etmiş ve padişahları, sultanları ağırlayan bir mekandır.
8
Qubbe İstanbul
Qubbe İstanbul, İstanbul Boğazı’na ve İstanbul’a tepeden bakarak eşsiz bir atmosferde en özel gününüzü yaşamayı hayal ettiğinizde sizler için en doğru adres olacak. 400 kişilik davetli kapasitesiyle, hiçbir detayı atlamadan, sizlere bir ömür boyu unutamayacağınız bir gece yaşatmak için özel Qubbe İstanbul Wedding Team ile hizmet verecektir.
9
Sait Halim Paşa Yalısı
Sait Halim Paşa Yalısı, boğaz manzaralı düğün denilince ilk akla gelen yerlerinde başındadır. Boğaz manzaralı bu yalı 500 kişilik davetli kapasitesine sahiptir. Rüya gibi bir düğününüz olsun istiyorsanız tercihleriniz arasında ilk sıraya girmesini isteyebilirsiniz. Çok özel sürprizler sunarak gününüzü çok daha özel kılacaktır.
10
World Point Yaşam Merkezi
Avrupa Yakası’nın en büyük spor, eğlence ve yaşam merkezi olan bu yer, 3 adet kır mekanı, deniz manzaralı konumuyla en özel düğünler için tasarlanmış gibi. Çiftlerin isteklerine göre uygulanan çeşitli menü seçenekleri ve farklı dekorasyon, süsleme tasarımları ile bu atmosfere bayılacaksınız.
11