İştah Kesen Besinler

16 Ekim 2015

Sabah kalvaltılarında yiyeceğiniz haşlanmış yumurta sizi tok tutacaktır. Protein kaynağı olan besinler, tokluk süresini uzatmaktadır.
1
Kırmızı acı biberin içerisinde bulunan kapsaisin isimli madde iştahı azalttığı kanıtlanmıştır. Acı biberler, hem metabolik hızı arttırır hem de yiyeceklerinize lezzet katar.
2
Yeşil çay ile bedeninizi zehirli maddelerden temizlerken, metabolizmanızı hızlandırırsınız. Enerji verir ve bedeninize dosttur.
3
Yağlı kuruyemişlerden biri olan badem, vitamin ve mineral bakımından çok zengindir. Kadınların daha kilo vermelerini sağlamaktadır.
4
Hazırladığınız salatanıza sirke ekleyin ve bu sayede tok kalma süreniz uzasın. 
5
Hem şeker hastası olup, hem diyet yapanlar için mucizevi bir kaynak. Tarçın kullanarak hem yiyeceklerinizi süsleyin hem de tok kalma sürenizi uzatın
6
Zeyintağı ile günlük yağ gereksiniminizi tamamlayabilirsiniz. Metabolizmanızı destekler ve kilo vermenizi kolaylaştıran bir besindir.
7
Salataların tok tutmasının sebebi; sebzeler, posa yoğunluklarından dolayı midede yer kaplar ve kolay doymanızı sağlar. Hem zayıflamak isteyenler hem de kabızlık problemi yaşayanlar için ideal bir besindir.
8
Çorbalar, su ve içerdikleri besinlerden dolayı midede basınç oluştururlar ve daha çabuk doymanızı sağlayan yiyeceklerin başında gelmektedir.
9
Peynirin içinde bulunan proteinler de iştah azaltmaktadır. Unutmayın ki, az miktarda kalsiyum tüketimi kilo vermeyi zorlaştırmaktadır.
10