Isparta'da Görülmesi Gereken Yerler

27 Nisan 2016

Ayastefanos Kilisesi
Isparta'nın Eğirdir ilçesinde bulunan kilise, farklı kültürlerin izlerini taşımaktadır. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.
1
Kutlubey Ulu Cami
Isparta merkezde bulunan cami, şehrin en eski camilerindendir. Kesinlikle görülmeli ve ibadet edilmelidir.
2
Isparta Dündar Bey Medresesi
Gösterişli ve büyük bir mimariye sahip olan bir medresedir. Hamidoğulları Dündar Bey tarafından yaptırılmş olan önemli eseri görmeden şehirden ayrılmayın.
3
Atabey Ertokuş Medresesi
Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden olan bir mimaridir. Alaaddin Keykubat döneminde yapılan eşsiz medreseyi görmeden Isparta'dan ayrılmayın.
4
Uluborlu Kalesi
Sarp kayalık üzerinde bulunan ve çok güzel manzaraya sahip olan kaleyi mutlaka görmelisiniz. 1200 metre yükseklikte olan kale, bölgede yaşayanların görmesi gereken yerlerdendir.
5
Men Tapınağı
Isparta'nın en değerli tarihi yerlerindendir. Kutsal alanlardan olarak bilinen yapı, şehrin dikkat çeken noktalarından biridir.
6
İnönü Mağarası
Şehrin en önemli turizm yerlerindendir. Çok sayıda turiste ev sahipliği yapan yeri mutlaka görmelisiniz. Mağaranın sütunları, sarkıtları ve dikitlerine bayılacaksınız.
7
Antiocheia Antik Kenti
Tarihe ilgisi olanların mutlaka ziyaret etmesi gereken noktalardandır. Dev tiyatrosu ve tarihi kalıntıları ile dikkat çeken yerde harika zaman geçirebilirsiniz.
8
Kuz Mağarası
Isparta'nın Sütçüler ilçesinde ve Köprüçay Kanyonu'nun yamacında bulunan mağaradır. 224 metrelik yeri mutlaka görmelisiniz.
9
Lavanta Vadisi
Türkiye'nin en önemli lavanta üretim alanıdır. Şehrin en güzel manzarasına sahip vadiyi görmelisiniz. Gezerken keyif alacağınız, sakinliğinde huzura kavuşacağınız yerlerdendir.
10