İsmi Duyulmamış En Zenginler

24 Ağustos 2015

Eliodoro Matte
Arjantin ve Şili'de çam ve okaliptüs arazisine sahip olan Matte, Şili'de uluslararası ticaretle uğraşan bir iş adamı ve ihracatla uğraşmaktadır. 3 milyar dolarlık servetin sahibidir.
1
Riley Betchel
4 nesil boyunca Bethcel Corp'u yöneten iş adamı günden güne sercesini katlamıştır. İngiltere'de ilk hızlı tren hattını yapan şirket olarak kendini tanıtan iş adamının serveti 4.1 milyar dolar.
2
John Tu
Ortağı lan David Sun ile Kingston Technology'nin sahibi olan Tu, 4.4 Milyar dolar servetin sahibidir. Asıl mesleği elektrik mühendisi olan iş adamı, boş zamanlarında bir grupta davul çalmaktadır.
3
Americo Amorim
Corticeira Amorim'i dünyanın büyük şirketlerinin arasına koyan iş adamı, turizm ve emlak sektörü alanında yatırım yapmaktadır. İş adamının serveti, 4.6 milyar dolardır.
4
David Sun
Kingston Technology'inin flaş bellek ve hafıza kartları alanındaki ilk isimlerden olan David Sun'un serveti 4.5 milyar dolar.
5
Reinhold Wurth
Alman iş adamı Wurth, babasının kurduğu Wurth Group şirketinin başına 19 yaşında geçmiş ve çok başarılı olmuştur. 7.3 Milyar dolarlık servetiyle karşımıza çıkmaktadır.
6
Sammy Ofer
Dünyaca ünlü gemicilik şirketi ile karşımıza çıkan Romanya doğumlu Ofer, aynı zamanda Gayrimenkul ve banka senetleriyle karşımıza çıkmaktadır. 9.3 milyon dolar serveti vardır.
7
Kjeld Kirk Kristiansen
25 yıldır aile şirketinin başında olan iş adamıdır. Lego isimli şirketinin kurucusunun torunudur ve 9.5 milyar dolar serveti vardır.
8
Aliko Dangote
Afrika'nıın en zengin iş adamlarından olan Nijeryalı iş adamı Dangote, Nijerya borsasındaki en iyi değerlere sahip olan şeker üretim şirketinin sahibidir. Serveti, 17.1 milyar dolar civarındadır.
9
Jorge Paulo Lemann
Marcel Telles ve Carlos Alberto Sicupira ile ortak kurduğu Belçika merkezli bira şirketiyle tanınan Lemann, 26 milyar dolarlık servetiyle, ilk sırada bulunmaktadır. Aynı zamanda Lojas Amerinas şirketinin yöneticiliğini yapmış ve Banco Garantia ile başarılı yatırımlar yapmıştır. Eski tenisçidir.
10