İple Yüz Germe Hakkında Merak Edilenler

25 Mayıs 2016

Özel bir ameliyat ipliği, bir iğne içine yerleştirilerek geliştirilen bir buluştur. İğnelerden yardım alarak, cildin alt dokusuna yerleştirilir ve bu şekilde de yüz germe metodu geliştirilmiştir. 
1
Doktor tarafından muayene edilir ve uygun olduğu saptandıktan sonra sarkma, kırışık ve çizgi gibi problemler tedavi edilir. İlk önce yüz temizleme işlemi ile başlanır. İplik yerleştirme işlemi sırasında, anestezik krem ya da lokal anestezi kullanılabilir. İşaretlenen bölgelere, ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO ipler enjekte edilir. Cilt altı bölgesine 1 cm aralıklar bırakarak yapılmaktadır. İplerin gerekli noktalara konumlandırılması tamamlandıktan sonra, iğneler sırasıyla deri altına kanüller içinden itilmektedir. Tüm iplerin yerleştirilmesinin ardından, yatıştırcı kremler uygulanır ve tedavi tamamlanır.
2
İple yüz germe operasyonı sırasında, acı ve ağrı hissedilmez. Sarkma, kırışıklık, çene hattı, derinin düşmesi, alt göz kapaklarının altındaki kırışıklıklar, ağız ve dudak çevresinde uygulanmaktadır.
3
Tedavi süreci 15-45 dakika arasında sürmektedir. İplik, yerleştirdikten sonra hissedilmez ve dışarıdan bakıldığı zaman asla fark edilmez.
4
İşlem, 15 gün içerisinde fark edilmeye başlar ve etkisi zaman geçtikçe daha fazla belirginleşmeye başlar. 2-3 ay içerisinde çok daha fazla belirginleştirecektir.
5
Ameliyatta kullanılan ipler, D lift tedavisi için tasarlanan iplerdir. Düz, kılçıklı, konili ve tırnaklı çeşitleri bulunmaktadır. Doktorların yaptığı muayenede karar verilmektedir. 
6
Yüz germe tedavisinde, PDO iplere reaksiyon olarak kollajen üretilir. Bu şekilde lifting etkisi çifte katlanmıştır. Bu şekilde istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.
7
Çok kısa sürede uygulanan operasyon, konforlu ve zararsızdır. İnce kırışıklıklar giderilir, çok kolay ve güvenilirdir.
8
Yüz germe işlemi, uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından gerçekleştiği zaman çok güvenli bir işlemdir.
9
Yüz germe operasyonu kalıcı bir çözüm değildir. Ameliyat ipleri, bir süre sonra deri altındaki hücreler tarafından emilerek yok edildiğinden dolayı, ömür boyu kalıcı olmazlar.
10