İnşası Yarım Kalan Ünlü Yapılar

06 Ekim 2015

Wertminster Katedrali
Londra'da bulunan kilisenin inşaatına 1895 yılında başlanmış ve hala tamamlanamamıştır. Hem yerli hem yabancı turistler tarafından ilgi odağı olan ünlü eserlerdendir.
1
Deutsch's Stadion
Bu inşaat Adolf Hitler tarafından yürütülmekte olan proje özelliği taşımaktadır. 1937 yılında Almanya Nürnberg'de başlatılan inşa, İkinci Dünya Savaşı sebebiyle durdurulmuşur.
2
Saint John the Divine Katedtali
Manhattan'ın en ünlü yerlerindendir ve inşaatın başlaması 1892 yılına kadar uzanmaktadır. Yapı ve mühendislik sorunları, ekonomik sorunlar gibi etkenler yüzünden tamamlanamamıştır.
3
Süper Güç Binası
Bilimin Kalbi ismi de verilen yapının inşaatına 1999 yılında başlanmıştır. 40 milyar dolara ve 2 senede tamamlanması beklenilen bu bina, 2003 yılında durma noktasına geldi.
4
Uluslararası Uzay İstasyonu
Uzay araştırma amaçlı yapılan bu yerin tamamlanması 2005 yılında olası bekleniyordu. Çok sayıda ülke, tamamlanması için katkıda bulundu ve buna rağmen binanın sadece yarısı tamamlandı.
5
Ajuda Ulusal Sarayı
Portekiz Kraliyet Ailesi'nin bir zamanlar yaşadığı yer ve Lizbon'da yer almaktadır. Fon eksikliği nedeniyle ve savaşlar gibi sebeplerden tamamlanamadı. İnşaatına 1796 yılında başlanmıştır.
6
Woodchester Konağı
Perili olduğu söylenen bu konağın da yapımı tamamlanamamıştır. Sebebi ise, korku dolu söylemler ve İkinci Dünya Savaşı'dır.
7
Yeni Zelanda Parlamento Binaları
İnşa planı 1911 yılında başlanmıştır. Savaşlar nedeniyle durdurulan bir başka binadandır.
8
Marble Tepesi Nükleer Santrali
1977 yılında başlanılan proje, bitkilere zarar verdiği için durduruldu ve 5.2 milyar dolar zarar edilmiş bir projedir.
9
Sagrada Familia
Barselona'da bulunan yarım kalan kilisedir. Kilisenin mimarı Antom Gaudi, tramway çarpması ile öldü ve kilisenin inşaatı yarım kalmıştır. 2026 yılına kadar tamamlanması beklenmektedir.
10