İltihabın Vücuttan Atılmasını Sağlayan 10 Besin

02 Ekim 2015

Pancar
Pancar çok güçlü bir antioksidandır. Enerjinizin artmasını sağlayıp, kan basıncını düşürür. Anti inflamatuar besin olan pancar, atletik performansı %1-3 arasında arttırdığı belinlenmiştir.
1
Zencefil
Zencefil vücuttaki iltihabı azaltan besinlerin en güçlüsü ve başında gelmektedir. Ayrıca zencefilin mucizevi bir ağrı kesici özelliği vardır.
2
Keten Tohumu Yağı
Keten tohumu yağı iltihabı azaltıcı özelliğinin yanında, Omega- 3 içermektedir. Ayrıca vücuttan iltihabı atan çok güçlü bir besindir. 
3
Brokoli
Brokoli bolca anioksidan içerdiğinden çok güçlü ve faydalı besinlerden biridir. Omega- 3 yağ asidi bulunan brokoli de iltihabın atılmasını sağlar.
4
Sarımsak
Sarımsak inflamasyonu azaltan besinlerdendir. Sarımsak herkesin de bildiği gibi çok faydalı yiyeceklerden birisi olup, çok güçlü bir antibiyotik olduğu da kanıtlanmıştır.
5
Yaban Mersini
Yaban mersininin iltihabları azalttığı hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.
6
Zeytinyağı
Zeytinyağı faydaları saymakla bitmeyen en önemli ve yararlı besinlerden bir tanesidir. Zeytinyağı iltihaba karşı çok güçlü bir savaşçıdır. Vücuttan atılmasını sağlar.
7
Soğan
Soğan sarımsaktan sonra en güçlü antioksidanlardan biridir. Soğanın vücuttan iltihabı atmasının yanında, kolon kanserinin tedavisinde kullanılmakta olup çok faydalı olduğu bilinmektedir.
8
Yosun
İltihabı azaltan ve yok eden bir diğer mucizevi bitki de yosundur. Ayrıca yosun kansere karşı savaşan çok güçlü ve yararlı bir bitkidir.
9
Yeşil Çay
Yeşil çay da çok miktarda anti inflamatuar vardır. Yeşil çayın başka birçok hastalığa yararı bulunup, sakinleştirici özelliği bulunur. Vücuttan iltihabın atılmasını sağlar.
10