İlk Gece Korkusu Nasıl Yenilir?

08 Mayıs 2017

Cinsel ilişki ile hiç tanışmayanların, kendini gergin hissetmesi çok doğaldır. Tüm genç kızlar, ilk gecede neler olacağını düşünerek endişelenir. Kim istemez ki, ilk gecesi rüya bir geceye dönüşsün... Size anlatılan kötü deneyimleri unutun ve önerilerimizi göz önünde bulundurun.
1
İlk yaşanacak birliktelik, kadınlar için endişe vericidir. Etrafından duydukları acı gecelerden dolayı, çok daha fazla gerilebilirler. Bu gerginliğinizi atmanız için ilk yapılması gereken şey, plan yapmanızdır. Yaptığınız planları da eşinizle paylaşın, endişelerinizden bahsedin. Planlarınız konusunda esnek olursanız, hayal kırıklığı yaşamazsınız.
2
Cinsel ilişki, ilk denemede muhteşem olmayabilir. Kendinizi hazırlayın ve büyük beklentiler içerisine girmeyin. Kendinizi iyi hissetmiyor olabilirsiniz, canınız acımış olabilir. Çok doğaldır bunlar.
3
Seks deneyiminiz sırasında, zevk alma düşüncesi sizi daha sonra yıkabilir. Gerçekçi düşünmelisiniz ve böylece sürprizlerle karşılaşmanız sizi eğlendirir. İlk cinsel deneyiminizde orgazm olmanız çok zordur ve gün geçtikçe, deneyim kazandıkça orgazm gerçekleşir.
4
Cinsellik konusunda deneyiminiz yok ise, kendiniz denemeler yapabilirsiniz. Mastürbasyon yapın ve kızlık zarı hakkında bilgi sahibi olun. Bakire kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri de kızlık zarına verilen zarar hakkındadır.
5
Bakireler için en çok önerilen klitoral mastürbasyondur fakat ilişkiye girmeden önce, kızlık zarınızın esnemesi ve ilişki hissine alışmanız için çok ileri gitmeden vajinal mastürbasyon yapılabilir. İlişkiye girmeden tahrik olmak hem de canınızın yanmaması için partnerinizden yardım alabilirsiniz.
6
Kadınların cinsel ilişkiden önce rahatlaması ve cinselliğe isteğinin olması çok önemlidir. Bu konuda eşinize çok büyük işler düşmektedir. Eşinizle konuşun ve canınız yandığı zaman yönlendirin, uyarın. Partnerinize göre bir seferde bitmesi gereken bir olay olabilir. Yanlış olduğunu ve ufak ufak, yavaşça ilerlemesini sağlayın.
7
Kontrolü tamamen partnerinize bırakmayın. İlk cinsel deneyim yaşayacak kadınlar için tavsiye edilen, kadınların üstte olduğu pozisyonlardır. İlk cinsel ilişki için biraz zor olabilir ve utangaçlığınızı atıp üste çıktığınız zaman, acısız ve kolay olacağını anlayacaksınız.
8
İlk cinsel ilişki sırasında, hamile kalma olasılığınız vardır. Kadınların çoğunun bu duruma pek istekli olmadığı bilinen bir gerçektir ve doğum kontrolü yöntemi kullanmanız önerilir.
9
Kaygınlaştırıcılı prezervatifler, hem işinizi kolaylaştırır hem de doğum kontrolü yöntemidir.
10