II. Elizabeth Hakkında Bilinmeyenler

16 Mayıs 2016

Kraliçe II. Elizabeth, sohbet ettiği insanlardan sıkıldığını, hizmetkarlarına hiç kimseye fark ettirmeden anlatmaktadır. Çantasını koluna asmak, karşısında duran insanlardan sıkıldığı anlamına gelmektedir.
1
Bembeyaz saçları ile hafızalarda kalan İngiltere Kraliçesi, 1990 senesinin sonuna kadar saçlarını boyatıyormuş.
2
İngiltere tarihinin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı, Kraliçe II. Elizabeth'dir.
3
II. Elizabeth'in, her sabah aynı şeyler yediğini biliyor musunuz? Mısır gevreği, yoğurtla birlikte yulaf ezmesi çorbası ve iki çeşiit marmelat yemektedir.
4
Kraliçeye verilen en garip hediye, 1968 senesinde Brezilya'da verilen tembel hayvanlardır. Şimdilerde ise Londra Hayvanat Bahçesi'nde bakılmaktadır.
5
Hayvanların arasında, Brezilya'dan gelen Jaguarlar, Kanada'dan gelen siyah domuzlar, Seyşeller'den iki dev kaplumbağa ve Kamerun'dan gelmiş fil bulunmaktadır.
6
II. Elizabeth, 600'den fazla kuruluşa ve vakıfa destek vermektedir. Kraliçe önem verdiği girişimler ile gönüllü sayısını çoğaltmaktadır. 
7
Kraliçenin welsh corgi isimli köpek cinsi ile tanışması, VI. George ile olmuştur. 1933 senesinde, eve Donkie isimli bir corgi ile gelen babası sayesinde köpeklere olan sevgisi başlamıştır.
8
Kraliçe II. Elizabeth, Birleşik Krallığın en zenginler listesinde 257. sırasında bulunmaktadır. Kraliçenin servetine 56 milyon dolar daha eklenmektedir.
9
Kraliçe II. Elizabeth, 1993 senesinde Buckingham Sarayı'nın kapılarını halka açmıştır ve bir ilki yaşamıştır.
10