İhtiyacın Tükenmeyeceği Meslek Grupları

29 Ağustos 2015

Öğretmenlik : Dünyanın en geçerli mesleklerinden biri olan öğretmenlik, hayat devam ettiği sürece devam edecek ve her daim ihtiyaç duyulan bir meslek dalı olacaktır.
1
Üniversitede Profesör : İnsan ömrünün devam ettiği sürece bitmeyecek bir meslek dalıdır. Ülkemizde de saygın mesleklerden birisidir ve maaşı normalin üstündedir.
2
Devlet Memuru : Dünyanın en güvenilir mesleklerindendir. Anne ve babaların en çok istedikleri şeydir aslında devlete sırtını dayamaları. Haksız da değillerdir, özel sektörde çalışanların karşılaştıkları zorluklar ile memurların zorlukları kesinlikle kıyaslanamaz.
3
Yazılım Mühendisliği : Son yıllarda, hızlı ilerleyen başarılı meslek dallarındandır. Bilgisayar çağında olmamızdan dolayı son dönemlerin popüler mesleklerindendir.
4
Oryolog : Kişide, işitme ve denge kontrolleri ile işitme sorunları üzerinde çalışan, uzman hekimlerin teşhis ve tedavisini yönlendiren, bozukluğu tespit ve rehabilite eden sağlık mensubudur.
5
Diş Hekiminin Asistanlığını Yapmak : Diş hekimliği de insanların var olduğu sürece devam edecek mesleklerden. Diş hekiminin yanında en az bir tane asistan bulundurması gerekir. Uzun ömürlü bir iş kariyerine devam etmek isterseniz eğer, diş hekimleri kadar istihdam şansına sahip olabilirsiniz.
6
Yazarlık : Yazar olma hayalleri olanlar için kaçırılmaz fırsatlar vardır. İnternet sitelerinde, gazete ve dergilerde makaleler yazarak kendinizi gösterebilirsiniz.
7
Hemşire : Sağlık sektöründe hiçbir zaman çalışanlara olan ihtiyaç bitmeyeceği için, en uzun ömürlü mesleklerdendir.
8
Perakende Satış Müdürü : En güvenilir mesleklerden biridir ve her alanda ihtiyaç duyulan bir meslektir. Bu meslek alanında seçim yapanların bir şansı da, statü konusunda aşağıya düşmeyecek olması ve aksine performasına göre yükselecek olmasıdır.
9
Kütüphane Memuru : Sessizlik ve huzurlu bir alanda çalışmayı sevenler için uygun bir meslektir. Emekli olana kadar sessiz ve kitaplar arasında zaman geçirme düşüncesi bile insanı mutlu etmektedir.
10