İflas Eden Yabancı Ünlüler

28 Kasım 2015

Mike Tyson
"Demir Adam" lakabı ile bilinen ünlü dövüşçü yüksek fiyatlara aldığı evler, arabalar ve olumsuz giden davaları yüzünden iflas eden ünlüler listesinde yerini almaktadır.
1
Pamela Anderson
90'lı yılların seksi sarışınıydı fakat büyük harcamalar yapmasıyla ufak ufak sarsılmaya başladı. Evinin inşaatı sırasında da inşaat şirketi bir fatura gönderdi ve yıkılmasına sebep oldu.
2
Brendan Franser
Ünlü oyuncu çok parlak döneminin ardından her ay ödemek zorunda kaldığıı 50 bin dolar nafaka, 25 bin dolar çocuk nafakası ve 40 bin dolar vergi ile şimdiki durumunun yetmeceğinden yakınıyor.
3
Kelly Rutherford
2009 senesindeki boşanma davasından sonra, ünlü oyuncu için maddi sıkıntılar başladı. Avukat ödemesi gereken 1.5 milyon dolar ödemesi gerekti ve olumsuzluklar bu şekilde devam etti. Sanatçının bir yıllık geliri 486 .000 Dolardan 1.000 Dolar'a düştü.
4
Lindsay Lohan
Komik Tuzak filmi ile ünlenen ve sonrasında uyuşturucu kullanımı ile ön plana çıkmış bir isimdir. Yaşadıkları talihsizliklerden dolayı, ev kirasını ödeyemeyecek duruma gelmiştir.
5
Drake Bell
Bir zamanların ünlü müzisteni Bell, belgesel tarzındaki Timmy Turner rolü ve Marvel, Disney ortak yapımı olan Örümcek Adam karakteri ile durumu düzelmiştir fakat bu kazandıkları, iflasa engel olamamıştır. 
6
50 Cent
Mahkeme kararının ilki, izni olmadan seks kaseti yayınladığı için dava açılmıştır ve kadına 7 milyon dolar ödeme kararı alınmıştır. Başka bir mahkeme ise Sleek Audio ile kulaklık üretme işinin iflasından dolayı, şirkete ödemek zorunda kalınan 18 milyon dolardan sonra diyecek laf kalmıyor.
7
Aaron Carter
Ünlü sanatçı, 2013 senesinde 3.5 milyon dolarlık borcundan dolayı iflas başvurusunda bulunmuş ve daha öncelerde yaptığı 1.3 milyon dolar IRS'e borcu yüzünden, başvuru yaptığı dilekçede bulundu. 2014 senesinde tüm borcunu kapattığını açıkladı.
8
Wesley Snipes
Vergi kaçırmak suçundan dolayı 2010 yılında 3 yıl ceza almıştır. Başarılı olan ve yüksek ücretler kazandığı filmleri olmasına rağmen vergi ödemeyen isim, ABD hükümetine borç olarak 12 milyon dolar ödenmesi istendi.
9
Janice Dickinson
2013 senesinde iflas başvurusunda bulunan süper modelin, 1 milyar dolarlık borcu bulunmaktadır. Bu borcun bir kısmı ABD gelir idaresine, bir kısmı da estetik cerrahileredir fakat 2014 yılında şansı dönmeye başlamıştır ve mahkeme kararı ile borçlarından azat edilmiştir.
10