İdam Mahkumlarının Ölmeden Önce Söyledikleri Son Sözleri

24 Ekim 2015

Benny Joe Stevens
4 kişilik bir aileyi katleden Stevens'in son sözü: "Keşke Tanrı'dan ve sizden aldıklarımı geri getirebilseydim. Çok üzgünüm" oldu.
1
Jeffrey Matthews
Amcasını öldüren Jeffrey Matthews'in idam edilmeden önceki son sözü (korkak bir yüz ifadesi ile): "Sanırım Valinin Telefonu Bozuk. Hala Aramadı."
2
Shannon Johnson
Aldatıldığını öğrenen Johnson, kız arkadaşı ile sevgilisini vurduktan sonra idam cezasına çarptırıldı. İdam edilmeden önce ise şu sözleri söyledi: "Sadakat Yoksa Hiçbir Şeyiniz Yok Demektir. Ölüm, Onursuzluktan Daha İyidir"
3
Richard Gleason
Adam öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Richard Gleason, içeride de boş durmadı. İki hücre arkadaşını da boğarak öldüren Gleason, idam cezasına çarptırıldı. İdam edilmeden önce ise son sözü "Kıçımı öpün" oldu. 
4
Martin Robles
Cinayetten hüküm giyen Robles'in milliyetçilik duygularıyla son sözü: "Seni Seviyorum İsrail" oldu.
5
Karl Eugene Chamberlain
Öldürdüğü kişinin ailesine seslenerek: "Keşke size ne kadar üzgün olduğumu kanıtlayabilmek için bir kereden fazla ölebilseydim" sözlerini sarf etti.
6
Michael Ney
Napoleob'un generallerinden Micheal Ney, idam kararında, kendi infazının emrini kendi vererek: "Nişan Al, Ateş!" son sözleri oldu.
7
Gary Gilmore
Gary Gilmore'nın idam edilmeden önceki son sözü o kadar etkiliyiciydi ki, "NIKE" markasının sloganı oldu. Mahkumun meşhur olan o son sözü: "Sadece Yapın Gitsin" oldu.
8
Jan Michael Brwaner
4 kişiyi öldüren Brwaner, öldürdüğü kişilerin ailelerine seslenerek: "Yaptığım hiçbir şeyi değiştiremem ama ölümüm size az da olsa huzur getirir" sözlerini sarf etti.
9
Mark Howard McClain
28 yaşındaki bir genci öldürdüğü için idama mahkum edilen McClain: "Son sözüm yok. İyi böyle."
10
Michael Selsor
Soygunda adam öldürmekten idam cezası alan Michael Selsor, büyük bir özlemle şu sözleri söyledi: "Oğlum, Seni Cennetin Kapılarında Bekleyeceğim. Umarım Orada Olursun."
11
Carl Panzram
İşlediği cinayetlerle bilinen Carl Panzram'ın son sözleri yine atarlı oldu: "Sen o ipi hazırlayana kadar ben 30 adam asardım"
12
Marie Antoinette
İngiliz Kraliçe Marie Antoinette, giyotin cezası hükmü giyinmişti. Önünde celladıyla beraber ölüme giderken, celladının ayağına basan Antoinette: "Özür dilerim bayım. Yanlışlıkla oldu." 
13
Robert Lee Thompson
Müslüman bir kişiyi öldürdüğü söylenen mahkumun son sözleri: "Biliyorum Ki, Allah Beni Affedecek. O Bağışlayıcıdır" şeklindeydi.
14
Jimmy L Glass
İdama mahkum edilen Glass, diğer mahkumlara göre son sözü biraz daha farklı oldu. "Burada olmaktansa balığa çıkmayı tercih ederdim"
15