İçel'de Görülmesi Gereken Yerler

27 Nisan 2016

Refah Şehitleri Anıtı
İkinci Dünya Savaşı döneminde, faciada şehit olan 167 asker için yapılan çok değerli bir anıttır. Mutlaka görülmesi gerekir.
1
Mersin Müzesi
Mersin ve çevresinde çıkarılmış olan arkeolojik eserlerin sergilendiği müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Tarihe ilgisi olanların tercih edeceği yerlerdendir.
2
Cennet - Cehennem Mağaraları
Tamamen doğal yollarla meydana gelmiş, iki farklı çukurdan oluşan mağaralardır. Şehrin en önemli ve dikkat çekici yerlerinden olan mağaraları mutlaka ziyaret etmelisiniz.
3
Astım Dilek Mağarası
Dikitler ve sarkıtların bulunduğu bir kaledir. Kendinizi rüyalarda hissedeceğiniz yere mutlaka gelmeli ve atmosferini yaşamalısınız.
4
Aya Tekla Kilisesi
Hristiyanlığın ilk ve en önemli kiliselerinden biridir. Mutlaka görmeli ve gezmelisiniz.
5
Tarsus Müzesi
Mersin ve çevresinin, tatihi dokusunu yansıtan en önemli yererdendir. Çok önemli eserlerin de yer aldığı müzede, ortalama 7000 eser yer almaktadır.
6
Tarsus Şelalesi
Şehirde huzur bulup dinlenebileceğiniz, mükemmel manzaraya sahip olan yerlerdendir. Kusursuz mesire alanını mutaka ziyaret etmelisiniz.
7
Kayacı Vadisi
Ülkemizin en güzel yerlerinden birisi de Kayacı Vadisi'dir. Rüya gibi bu yerde, unutulmaz zaman geçirebilirsiniz.
8
Yerköprü Şelalesi
Şehrin saklı cennetlerinden biridir. Doğanın içerisinde kendinizi kaybedeceğiniz yeri mutlaka görmeli ve zaman geçirmelisiniz.
9
Kızkalesi
Mersin'de gezebileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Kaleye ilk yerleşim, 4. yüzyılda yapılmıştır. Mersin'in en güzel tatil yapılacak yerlerinden biridir.
10