Hristiyanlığın Ortadan Kaldırmaya Çalıştığı Barnabas İncili

03 Ekim 2015

Barnabas İncili'nin tarihi 1500'lü yıllara dayanıyor. Bu kadar eski bir incil, ne kadar değiştirilmiş olabilir?
1
Üstelik orijinal olduğu 1500 yıl öncesi yazıldığı ispatlanmış olan bu incili, Hz. İsa'nın ilk havarilerinden olan Barnabas yazdıysa...
2
Barnabas İncili, Barnabas Kilisesi'nde bulunuyordu. 1996 yılında bu kiliseden birkaç kez Avrupa'ya kaçırılmak istenen incil son anda yakalandı.
3
Ancak girişimler 2000 yılında sonuç veriyor. Bu incil, 2000 yılında KKTC'den Türkiye'ye giriş yapan birinin çantasında yakalanıyor.
4
İncil'e el koyan görevliler, onu Ankara Adliye Emanet Bürosu'na bıraktı. O günden sonra o İncil orada unutuldu.
5
Ankara Adliye Emanet Bürosu'nda temizlik yapan hizmetçilerden biri bu İncil'i buldu. Anlam veremedikleri bu garip kitabı, büro amirine götürdüler. Amir de anlam veremeyince gerekli kitap, mercilere gönderildi. 
6
Yapılan incelemelerden sonra Barnabas İncili olduğu ortaya çıkan bu kitap, bir kez daha Avrupa'nın gündemine oturdu. İzi kaybedilen incil tekrardan ortaya çıkınca, Hristiyan dünyası tam 4 Milyon Euro teklif etti. Ancak diğer yandan da sahte incil olarak altını çize çize halka empoze edildi. Peki bu sahte incile neden bu kadar para biçtiler?
7
Çünkü Barnabas İncili, İslamiyeti müjdeliyor ve Peygamber Efendimiz'den bahsediyordu. 
8
Bu da Avrupalıların çıkarına büyük darbe vuracaktı çünkü yıllardır sahte İncil ile kurdukları düzen bir anda yerle bir olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu nedenle bir an önce Barnabas İncili ortadan yok edilmeli.
9
Barnabas İncili ile ilgili olarak birçok araştırmacı, çok ciddi iddialar ortaya atıyor. Araştırmacılar, Barnabas İncili'nin arka yüzünün çok karanlık ve kanlı olduğunu söylüyor. Yapılan iddialara göre; Hristiyan dünyası bu İncil'in yayılmaması için akıl almaz yöntemlere başvuruyor. Abdullah Çatlı'dan Muhsin Yazıcıoğlu'na kadar birçok kişinin ölümünün perde arkasında bu İncil yatıyor. Barnabas İncili'ni görüp, okuyan herkesin öldürüldüğü konusunda ortada çok fazla iddia var. Anlaşılan bu İncil, tam anlamıyla gün yüzüne çıkıp, Hristiyanlık büyük bir itibar kaybetmediği sürece çok büyük kayıplar verilecek.
10