Hong Kong'da Gezip Görmeniz Gereken Yerler

08 Ocak 2016

Hong Kong Skyline / Hong Kong
Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olan, gezerken çok keyif alacağınız harika bir yerdir. Gelişmiş, temiz ve güvenli bir şehirdir. Mutlaka görmelisiniz.
1
Victoria Peak / Hong Kong
Şehrin en yüksek noktalarındandır. Manzarasi ile görenleri etkleyen, gökdelenlerin arasındaki benzersiz noktalardandır. Mutlaka görmelisiniz.
2
Star Ferry / Hong Kong
Nostalji vapurların huzurunu yaşamak isteyenlerin mutlaka yaşaması gereken deneyimlerdendir. Çevre adaları ve limanları ziyaret edebilirsiniz. Mutlaka görmelisiniz.
3
Büyük Buda / Hong Kong
Teleferikle gidebileceğiniz, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Mistik kokusunu alabileceğiniz, Buda rahiplerinin ayinlerini seyredebileceğiniz yerlerdendir. Mutlaka fotoğraf çekmelisiniz.
4
Hong Kong Tramways / Hong Kong
Şehrin en keyifli ulaşım araçlarındandır. Özellikle üst katında oturmalı ve yavaşça ilerleyen araçtan, fotoğraf çekebilirsiniz.
5
Victoria Harbour / Hong Kong
Mükemmel bir ada manzarasıdır. Özellikle akşam saatlerinde, ışık gösterileri ile adeta görsel şölen sunmaktadır. Alışveriş yapabileceğiniz harika yerlerdendir ve mutlaka görülmesi gerekir.
6
Nan Lian Bahçesi / Hong Kong
Huzurlu, güzel ve dinlendirici bir yerdir. Kesinlikle ziyaret etmeli ve bahçenin içerisindeki çay evinde çay içmelisiniz. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
7
Lantau Island / Hong Kong
Büyük Buda Heykeli'nin bulunduğu, yemyeşil alanın bulunduğu, şehrin görülmesi gereken yerlerdendir. Teleferikle adada gezebilir, unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.
8
Hong Kong Tarih Müzesi / Hong Kong
8 bölümden oluşan ve tarihin farklı dönemlerini, renkli ve sesli görüntülerle görebilirsiniz. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.
9
Chi Lin Rahibe Manastırı / Hong Kong
Gökdelenlerin arasında, ziyaretçilerin nefes aldığı yerlerden biridir. Çiçekler ve küçük havuzları ile şehirde bulunan gizli hazinelerdendir. Mutlaka görülmeli.
10
Dragon's Back / Hong Kong
Şehrin koşturmasından kaçabileceğiniz, manzara eşliğinde doğa yürüyüşü yapabileceğiniz, şehrin cennetlerindendir. Kesinlikle gelinmeli.
11
Ocean Park / Hong Kong
Harika bir eğlence parkıdır. Disneyland'a benzeyen, unutulmaz dakikalar yaşayacağınız yerlerdendir. Çocuklu aileler için uygundur.
12
Hong Kong Disneyland / Hong Kong
Ailece gidebileceğiniz ve eğlenceyi sınırlarda yaşayacağınız, en güzel yerlerdendir. Mutlaka görülmeli ve ziyaret edilmelidir.
13
Hong Kong Park / Hong Kong
Hayvanların serbest olarak dolaştığı, yeşilin tonlarını ve çiçek çeşitlerini görebileceğiniz şehrin en güzel parklarındandır. Mutlaka ziyaret edilmelisiniz.
14
Happy Valley Racecourse / Hong Kong
Şehirde farklı denemek yaşamak isteyenlerin tercih ettiği yerlerdendir. At yarışı pistlerinin bulunduğu yere gelip, yarışları takip edebilirsiniz ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.
15
Ten Thousand Buddhas Monastery / Hong Kong
Sakin, etkileyici ve güzel manzaraya sahip, tropikal ağaçların bulunduğu ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken manastırdır.
16
Tsim Sha Tsui Promenade / Hong Kong
Özellikle akşam saatlerinde, manzaranıza eşlik edecek olan ışık gösterisini izlemeden kesinlikle şehirden ayrılmayın. 
17
Ngong Ping Village / Hong Kong
Huzurlu bir çevreye sahip olan ve mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Ziyaret edilmeli ve akşam saatlerindeki büyüleyici manzara, bölgenin yüksek yerlerinden izlenmelidir.
18
Po Lin Monastery / Hong Kong
Teleferik ile ulaşabileceğiniz manastırın tepesinde, küçük bir turistik köy bulunmaktadır. Mutlaka ziyaret etmeli, alışveriş yapmalı ve harika yemeklerinden denenmelidir.
19
L & K Custom Tailor / Hong Kong
Kaliteli ve güzel hizmet sunan, profesyonel ekibe sahip bir markadır. İyi fiyatı ve güzel tasarlanmış yerlerdendir. Ziyaret edilmeli, alışveriş yapılmalıdır.
20