Hollanda Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

08 Aralık 2015

Rijksmuseum / Amsterdam
Müze severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Ünlü ressamların tablolarını, çalışanların mükemmel dizaynları ile görebilirsiniz.
1
Anne Frank Evi / Amsterdam
"Anne Frank House" kitabın okuyanların veya filmini izleyenlerin etkileceği bir yerdir. Girişte ücret ödüyorsunuz ama verdiğinize değecek.
2
Van Gogh Müzesi / Amsterdam
Sanat severlerin yakından görmek isteyeceği bir deneyimdir. Müzede kendinizi kaybedeceksiniz. Gidilmesi gereken yerlerdendir.
3
Keukenhof / Lisse
Parklar ve laleleri ile Amsterdam'a gelip mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Laleleri görmek isteyenlerin ziyaretlerini mayıs ayına bırakmaması önerilir. Nisan ayındaki festivale yetişmeye çalışın.
4
Vondelpark / Amsterdam
Parkın ortasında nefes alınacak, içeceğinizi yudumlayacağınız, bisikletle turlayacağınız, evcil hayvanlarınızı gezdirebileceğiniz parktır. Parkın girişinde bisiklet kiralama imkanınız vardır.
5
Mauritshuis Müzesi / The Hague
Hollanda'da bulunan değerli hazinelerdendir. Özellikle resimle ilgili olanlar için biçilmiş kaftanlardandır. En az 2 saat ayırmanız tavsiye edilir.
6
Jordaan / Amsterdam
Meydana yakın, sakin ve huzurlu bir bölgedir. Eski binalar, kanallar ve kafeleri gezerek çok güzel vakit geçirebileceğiniz bölgelerdendir.
7
Prinsengracht / Amsterdam
Anne Frank House'ın bulunduğu çok güzel yollardandır. Fotoğraf çekmek ve yürüyüş yaparak şehri keşfetmek isteyenlerin uğraması gereken yerlerdendir.
8
Merkez Kütüphanesi / Amsterdam
En güzel kütüphalerden biridir. Üst katındaki restoranda birçok yemek çeşidi bulunmaktadıdr. Turistik yerlerden olmadığı için fiyatları yüksek değildir.
9
The Mill Network at Kinderdijk-Elshout
Güzel manzarada keyifli dakikalar yaşamak isteyenlerin uğraması gereken yerlerden biridir. Değirmenlere bakıp derin düşüncelere girebilirsiniz.
10
Museum Our Lord in the Attic / Amsterdam
Dışarıdan bakıldığında normal ev gibi görülen kilisedir. Bir dönem kiliselerin ve ibadetlerin yasaklanması ile gizlice yapılan bir yerdir ve çok büyüktür.
11
Heineken Experience / Amsterdam
Bira ile ilgili bilgi edinmek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Biranın tarladan şişeye girene kadar geçtiği yolları için gün içerisinde 2-3 saat ayırabilirsiniz.
12
Zaanse Schans / Zaandam 
Turistlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Mükemmel doğası ve yel değirmenleri ile mutlu ve huzurlu olacağınıza şüphemiz yoktur.
13
Museumplein / Amsterdam
I amsterdam yazısı bu meydanda bulunmaktadır ve mutlaka bir fotoğrafınız bulunmalıdır. Dünyaca ünlü müzelerin bulunduğu şehir, önemli ziyaret noktalarındandır.
14
Direniş Müzesi / Amsterdam
Dil bilmeyi gerektiren küçük bir müzedir. Avrupa dillerinden birini iyi bilmeyenlerin girmesine gerek bile olmayan bir müzedir.
15
Kröller - Müller Museum / Otterlo
İlginç kapısı ve heykelleri, müzenin girişinde sizi beklemektedir. Arhnem kasabası yakınlarında bulunan bu ilginç müzede çok sayıda tablo bulunmaktadır.
16
Louwman Museum The Hague /  The Hague
Arabaya ilgisi olmayanları bile memnun edecek güzellikteki müzedir. Hayatımızın en önemli parçası olan arabalar ile geçmişe yolculuğa çıkmak farklı bir deneyim olacaktır.
17
Escher in Het Paleis / Hague
Müze gezmekten hoşlananlar, bu ilizyon müzesine haytan kalacaklar. Çocukların eğlenebileceği bir yer değildir. Farklı ilizyon nesnelerini bulabileceğiniz ve fotoğraf çektirerek anılarınızı kalıcı hale getirebileceğiniz bir yerdir.
18
Het Rembrandthuis Müzesi / Amsterdam
Müzenin ilginç dekorasyonu görülmeye değer. Tabloların boyalarının nasıl hazırlandığı konusunda uygulamalı gösterimler vardır. Görmeden gelmeyin diyebileceğimiz mekanlardan...
19
Herengracht / Amsterdam
Şehirdeki önemli kanallardan biridir. Kanalın çevresindeki evler, fotoğraf çekebileceğiniz güzelliktedir. Kanalın çevresinde de akşam yürüyüşleri yapabilirsiniz.
20
Rotterdam Central Station
Dünyanın en güzel tren istasyonlarından biridir. Kullanmayacaksanız bile gidilmesi gereken, mimari harikası yerdir. Amsterdam'dan kısa bir tren yolculuğundan sonra merkez istasyona ulaşabilirsiniz.
21
Markthal Rotterdam / Rotterdam
Hollanda'ya ait tüm lezzetleri bir arada bulabileceğiniz modern çarşıdır. Mimari olarak büyüleyen bu eser, ilk zamanlarda sadece bina olarak yapılmıştır ve daha sonra içine pazar yerleşmiştir.
22
Canals Area / Utrecht
Yürüyüş yapılabilecek çok güzel kanallardandır. Çevresindeki barlarda, kafelerde ve restoranlarda güzel zaman geçirebilir, insanları seyredebilirsiniz.
23
Emperor's Canal (Keizersgracht) / Amsterdam
Kanal turları ile tüm Amsterdam'ı görmeniz mümkündür. Bölgedeki suyun verdiği keyfin tadını çıkarın.
24
Hollanda Açıkhava Müzesi ve Ulusal Miras Müzesi / Arnhem
Tüm gününüzü mükemmel şekilde geçirebileceğiniz yerlerdendir. Tramvay gezileri, tarihi binaları ile şehre farklı bir renk katan müzelerden...
25
Artis Zoo / Amsterdam
En büyük hayvanat bahçelerindendir. Zürafa, aslan, şempaze, goril ve daha çok sayıda hayvan görebileceğiniz, çocuklu aileler için çok uygun olan yerlerden biridir.
26
Rotterdam Zoo / Rotterdam
Tamamen Avrupa standarlarındaki, çok büyük mekandır. Sadece hayvanlar değil, tabiat ortamı da çok hoşunuza gidecektir.Kelebeklerin bulunduğu seraya gidebilirsiniz, kutup ayısının yaşam alanına bakabilir ve akvaryumu gezebilirsiniz.
27
Panorama Mesdag / The Hague
Görmeniz gereken ilginç ama memnun kalacağınız bir müzedir. Eserin yapımı hakkındaki bilgiler, farklı dillerle ziyaretçilere anlatılıyor.
28
Airnorne Museum Hartenstein / Oosterbeek
Müzede ve çevresinde gezmek için yoğun vakit ayırmanız gereken yerlerdendir. Öğrenerek kaliteli vakit geçirebileceğiniz bir yer.
29
Dutch National Opera & Ballet / Amsterdam
Avrupa'da bulunan en rahat opera tiyatrosu olan Dutch National Opera & Ballet, şehirde bulunan güzelliklerdendir. 
Dilara Karaca / NeOldu.com
30