Hızlı Kalori Yaktıran Spor Aktiviteleri

21 Ekim 2019

Spor yapmak, insan sağlığı için en güzel şeylerdendir. Hem vücudunuz dinç kalır hem de formda kalmanızı sağlar. 
1
10 dakikada hızlı kalori yakmanızı sağlayacak aktivitelerden biri merdiven çıkmaktır. İhtiyacınız olan tek şey merdivendir. Hızlı bir şekilde merdivenlerden inip çıkarak, 10 dakika içerisinde 100 kalori yakabilirsiniz. Gücünüzün ve nefesinizin yettiği kadar tekrarlamalısınız.
2
Tatilinizde size en çok kalori yaktıran aktivitelerden biri, kayalara tırmanmaktır. Tertemiz doğasında, tırmanma duvarında da bu sporu yapabilirsiniz. Kendinizi yukarıya doğru iteceğiniz için seksi kalçalara ve kusursuz bacaklara sahip olursunuz. 10 dakika içerisinde 118 kalori yakmak mümkündür.
3
Açık havada veya spor salonunda bisiklete binerek, kısa zamanda hızlı kalori yakabilirsiniz. Hızlı bir şekilde pedalları çevirin ve spor yapmanın rahatlığını hissedin. Bisikleti oturarak değil ayakta kullanarak, yaktığınız kalori miktarını yükseltebilirsiniz.
4
Erkek oyunları olarak bilinen futbol, kadınların da oynabileceği oyunlardan biridir. Topun peşinde koşmalı, şut çekmeli ve savunma yapmalısınız. Çok hızlı kalori yaktığınızı görebilir, vücudunuzun tüm kaslarını aynı anda çalıştırabilirsiniz.
5
Hızlı ve basit şekilde kalori yakmanızı sağlayacak aktivitelerden biri, ağırlık ile çalışmaktır. Dambılları omuzlarınıza alın ve dizlerinizi açarak çömelin. Ayağa kalkarken ağırlıkları yukarı doğru kaldırın. Kısa aralıklarla, dinlenerek bu aktiviteyi yapabilirsiniz.
6
Çocukluğumuzda eğlenerek oynadığımız oyunlardan biri de ip atlamaktı. Yaşımız büyüse de hala en sevilen spor aktivitelerdendir. Çok hızlı şekilde atlamadan bile kalori yakmanızı sağlayacaktır ama hızlı şekilde atlayın ve daha fazla kalori yakın.
7
Geçmiş zamanların en güzel sporlarından biri de step yapmaktı. Spor salonunda bulunan, 25 cm yüksekliğinde step tahtasını kullarak 10 dakika içerisinde 100 kaloriden fazlasını yakabilirsiniz. Step tahtası bulamazsanız, herhangi yüksek bir merdiven veya meyve kasası kullanabilirsiniz.
8
Kick boks yaparak hem stres atar hem de kalori yakarsınız. 10 dakika içerisinde,107 kalori yaktıran sporu çok seveceksiniz. Daha fazla kalori yakmak için beraberinde kardiyo çalışması da yapabilirsiniz.
9
Kardiyo yaparak daha çok kalori yakmak için koşunuzu eğimli arazide yapmalısınız. Daha kısa zamanda daha fazla kalori harcarsınız. Eğimli arazide bisiklet sürmek de daha çok kalori yakmanızı sağlar.
10