Hırvatistan Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

19 Aralık 2015

Ancient City Walls / Dubrovnik
Çok güzel korunmuş, restore edilmiş surlardandır. Çok güzel bir manzaraya sahiptir ve mutlaka gün batımını izlemeniz gerekir. Şehirde bulunup da uğramanız gereken yerlerin başında gelmektedir.
1
Plitvice Lakes / Plivice Lakes National Park
Şehrin cennetini görmek ve havasını solumak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerdendir. Parkın tamamını gezmelisiniz ve bunun için erken saatlerde gelmeniz gerekir. Kesinlikle görmeden şehirden ayrılmayın.
2
Old Town / Dubrovnik
Eskyi yaşatmaya devam eden romantik şehirlerdendir. Daracık sokaklarındaki restoranlarda lezzetli yemeklerin tadına bakmalısınız. Gelinmesi gereken önemli yerlerdendir.
3
Old Town / Rovinj
Dar ve eski sokaklarda yürümenin keyfi harikadır. Romantik meydanları ile insanları büyüleyen bir yerdir ve mutlaka görülmesi gerekir.
4
Organo Marino / Zadar
Şehrin en gözde yerlerindendir. Müzik dinlemek için, konaklamak için harika yerlerdendir. Bar ve restoranlarına uğramadan şehirden ayrılmayın.
5
Diocletianus Sarayı / Split
Split'te bulunan en heyecanlı ve en güzel yapılardan birisidir. Harika bir manzaradır ve görülmeye değerdir.
6
Dubrovnik Cable Car / Dubrovnik
Dubrovnik'te bulunup da en eğlenceli ve heyecanlı aktiviteyi yapmadan sakın geri dönmeyin. Şehrin manzarasını en güzel izleyebileceğiniz yerlerdendir. Yukarıda alışveriş yapılacak çok güzel mağazalar vardır.
7
Island of Lokrum / Dubrovnik
Dovrovnik'ten ufak tekneerde gidilebilecek, sakin bir adadır. Adada denize girmenin dışında yapılacak şey yoktur. Ormanlık alanda yürüyüş yapmak ve denize girmek isteyenlerin görmesi gereken yerlerdendir.
8
Cavtat Old Town / Cavtat
Mükemmel doğası, tarihi ve havası ile mükemmel bir tercihtir. Görülmesi gereken en güzel yerlerdendir. Küçük olmasına rağmen restoran ve barlarla çevrili bir şehirdir. Uğramadan gelmeyin.
9
Trogir Tarihi Alanı / Trogir
Köprüden geçip, kale kapısından girdiğiniz andan itibaren tarihi bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Ara sokaklarda olan deniz ürünlerini görün ve tadına bakın. Dondurması ve farklı tatlılarını denemelisiniz.
10
Cascades / Plitvice Lakes National Park
Her köşede sürprizlerle dolu bir yerdir. Güzel yürüyüş yerleri, muazzam manzaralar ve kurbağa sesleri ile harikalar diyarıdır. Mutlaka görmelisiniz.
11
Glavani Park / Barban
Son derece eğlenceli yerlerden biridir. Şehirde güzel zaman geçirmek istiyorsanız mutlaka uğrayın. Şehrin biraz uzağında kalsa da görmeniz tavsiye ediliyor.
12
Pula Arena / Pula
Ziyaret edilmesi gereken tarihi mekanlardandır. Çok iyi korunmuş bu eser, görülmeye değer...
13
War Photo Limited / Dubrovnik
Savaş fotoğraflarının sergilendiği mükemmel bir koleksiyonu görmek isteyenlerin tercihleri arasında bulunmaktadır. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin gitmesi gereken yerlerdendir.
14
Marjan / Split
Tepesindeki geniş deniz manzarası bulunan, geniş ve cennet gibi yerlerdendir. Üst tarafta bulunan restoranlarda yemek yiyebilir, manzarayı seyredebilirsiniz.
15
Porec Old Town / Porec
Güzel ve iyi düzenlenmiş bir şehirdir. Eski binaları, deniz kenarındaki restoranları ve mağazaları ile unutulmayacak yerlerdendir.
16
Old Split / Split
Nefis bir yerdir. Özellikle sahile yakın pazar yerin mutlaka görmeli ve kahve içmelisiniz. Binaların yapısı ve patika yolları çok hoşunuza gidecek. Mutlaka gelmelisiniz.
17
Veliki Slap / Plitvice Lakes National Park
En büyük şelalerden biridir ve mutlaka görünmesi gereken yerlerdendir. Manzarasına bayılacaksınız.
18
Korcula Old City / Korcula Island
Tarih ve doğa gezisi yapmak isteyenler için harika yerlerdendir. Turistik yerler, restoranlar ve marketler çok sayıdadır. Mutlaka görülmeli.
19
Mljet / Dubrovnik
Ziyaret edilmesi gereken çok tatlı bir adadır. Yürüyüş yerleri ve gölü ile nefesinizi kesebilecek kadar güzeldir. Görülmeden gelinmemeli...
20