Hindistan Hakkında Her şey

27 Temmuz 2015

Hindistan, 22 resmi dinin olduğu, 200'den fazla dil ve lehçenin olduğu, ekonomi ve medyanın kültürlerle sentezlendiği yerdir.
1
Kültür ve gelenek çeşitliliğinde en başta olan Hindistan, dini ve manevi anlamda özellikle baş sıradadır.
2
Faklı kökenlerin, dini inaçların, dillerin bir arada bulunduğu insanların yaşadığı tek ülke diye nitelendirilmektedir.
3
Ana kültürü olarak Hindistan'ın Kuzey, Doğu ve Güney olmak üzere üç tanedir diyebiliriz.
4
Hindistan, sanat anlamında da çok zengin kültürlere sahip olan bir ülkedir. Hindular, müzik, dans ve tiyatro alanında oldukça başarılıdır.
5
Hindistan'ın her bölgesinde geleneksel müzik ve dansları vardır. Dansları geleneksel kıyafetleri içerisinde sunulan görsel şölenlerdir.
6
Film endüstrisinin de gelişmiş olduğu ülkedir. Hint filmleriyle de kendilerini tanıtmışlardır. 
7
Gece hayatı dendiği zaman, alkol tüketiminin olduğu "Mumbai" öne çıkmaktadır. Delhi'de barlar yoğunlukta, Goa'da ise meşhur olan şey plaj partileridir.
8
Çay cennetidir Hindistan. Darjeling bölgesinde yetiştirilir ve çok ünlüdür. Çay demleme şekilleri de; çay yapraklarını süt ve şeker ile karıştırarak demlenmeye bırakırlar.
9
Alkol konusunda Hindistan hoşgörülü sayılmaz. Aslında bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Goa, Kerala,Çennai gibi yerlerinde özgürce içilirken, Gujarat gibi şehirlerde açıkta bile satılamaz ve ağır vergiler uygulanır.
10
Esrar'ın bilinen adı Charas'dır ve kullanımı yaygındır. Bazı yerlerde yasal olarak satılırken, bazılarında ise kurabiye, çikolata gibi ürünlerin içine katılarak satılır.
11
Hindistan, yüzölçümü bakımından dünyada 7. sırada, nüfus olarak 2. sırada bulunmaktadır. Son yıllarda dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerden birine sahiptir.
12
Nüfus bakmından ise, Çin ile birlikte dünyada nüfusu 1 milyar sınırın üstündeki iki ülkeden biridir Hindistan. Hızlı nüfus artışından dolayı, gelecekte dünyanın en kalabalık ülkesi olma yolunda ilerlemektedir.
13