Hindistan Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Gezi Rehberi

14 Aralık 2015

Tac Mahal / Agra
Kapıdan girer girmez, büyüsüne kapılacağınız güzellikteki Tac Mahal, Hindistan'ın en gözde yeridir. Sessiz, tertemiz ve muhteşem mimarisi ile görenleri şaşkına çeviren bu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
1
Harmandir Sahib / Amristar
Amristar'a gidiş sebeplerinden biri, Hint kültürünün önemli ayaklarından olan Harmandır Sahib'dir. Etkileyici dizaynı ve mimarisi ile görenleri kendine bağlayan yerlerden biridir. Ziyaret edilmelidir.
2
Elefantastic / Jaipur
Filler ile harika bir gün geçireceğiniz, farklı bir deneyimdir. Aileniz ile filleri beslerken, yıkarken çok eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. Mutlaka deneyin.
3
Amber Hisarı ve Sarayı / Jaipur
Rüya gibi ihtişamlı bir yapıdır. Adeta masallar dünyasında gibi hissedeceğiniz, Hint kültürünü yakından görebileceğiniz bir deneyimdir. Tavanlarının tablodan bir farkı olmayan Amber Sarayı'nı mutlaka görmelisiniz.
4
Mehrangarh Kalesi / Jodhpur
Kralların farklı kültürlerini yakından göreceğiniz bir yerdir. Bakımı ve mimarisi ile görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.
5
Khajuraho Tapınakları / Khajuraho
Çok güzel korunmuş tapınaklardandır. Sadece burayı görmek için bile gidilebilir. Ailenizle çok farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.
6
Radhanagar Beach / Havelock Island
Beyaz kumu ve nefes kesici manzarası ile tüm gününüzü orada geçirebilirsiniz. Yemyeşil ağaçlarla çevrili bir adada denize girmek kime iyi gelmez ki... Mutlaka uğrayın.
7
Pangong Tso (Pangong Lake) / Ladakh
Harika dağ manzarası ve mavi suları ile turistik yerlerden biridir. Özellikle fotoğraf çekimi için çok iyidir.
8
Gurudwara Bangla Sahib / Yeni Delhi
Sınırsız zaman geçireceğiniz yerlerdendir. Ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Din ve gelenekler hakkında bilgi edinebirsiniz.
9
Swaminaray Akshardham / Yeni Delhi
Muhteşem bir tapınaktır. Bahçesi, içi ve fil figürleriyle görenleri büyüleyen bir yerdir. İçeri girerken çık sıkı bir denetim vardır. Yanınızda galoş bulundurun. 
10
Ranakpur Jain Tapınağı / Ranakpur
Çok büyük ve etkileyici bir tapınaktır. İçerisindeki mermet tasarımları, insana huzur vermektedir. Mutlaka ziyaret etmelisiniz. 
11
Brihadeeshwara Temple / Thanjavur
Tarihe meraklı olanlar için ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Hindistan'da bulunuyorsanız, kesinlikle burada bir akşam geçirmelisiniz. Bazı zamanlarda müzik programları da bulunmaktadır.
12
Agra Kalesi / Agra
Agra Kalesi, şehirde görülmesi gereken yerlerden biridir. Mükemmel mimarisi ile sizi farklı dünyalara götürmektedir. Tac Mahal'i uzaktan izlemek de çok keyif verecektir. Mutlaka görmeniz gerekir.
13
Sri Meenakshi Tapınağı / Madurai
Tarihin içerisinde gözünüzü açacağınız bir manastırdır. Muhteşem bir mimariye ev sahipliği yapan mekanı görmeden şehirden ayrılmayın.
14
Ajanta Caves / Aurangabad
Kesinlikle gitmeye değecek yerlerdendir. Heykel mağaralarını görmeden buradan ayrılmayın. Ucuz ve kaliteli rehberler bulunmaktadır. Hem gezin hem öğrenin.
15
Bandra-Worli Sea Link / Bombay (Mumbai)
Mumbai'nin en iyi köprülerindendir ve mükemmel bir manzarası vardır. Görülmesi gereken mimari harikadır.
16
Shree Siddhivinayak / Bombay (Mumbai)
Ziyaret edilmesi gereken bir tapınaktır. Süslü değildir ama dini atmosferi ile herkesi etkilemektedir. Turistler için ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.
17
Qutab Minar / Yeni Delhi
Başkent Delhi'de bulunmasından dolayı diğer şehirlere oranla daha temiz ve derli topludur. Çok fazla tarihi bir yeri yoktur. Qutab Minar, görülebilir yerlerden biridir.
18
Ellora Caves / Aurangabad
Mağaralar tek kelime ile harikadır. Ailenizle beraber, bu yapıları görerek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
19
Vaishno Devi / Katra
Temiz, bakımlı ve mükemmel bir tapınaktır. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. 
20