Her Gün Tüketilmesi Gereken 10 Besin

18 Ağustos 2015

Anne sütünden sonra bizim için en faydalı değerleri içeren yumurtayı sofranızdan eksik etmemelisiniz. Sabah kahvaltılarında mutlaka haşlanmış yumurta yemelisiniz. Hem protein hem de vitamin deposudur.
1
Sırf kokuyor diye istemiyor olabilirsiniz ama faydalarını bir bilseniz tüketmediğinize pişman olurdunuz. Sarımsak doğal antibiyotiktir. İlaç olarak alacağımıza tamamen doğal olan sarımsağı tüketmemek büyük bir yanlış olurdu.
2
Balıktan daha fazla omega-3 içeren cevizin mutlaka her gün tüketilmesi gerekiyor. Kalp ve şeker hastalıklarına birebir olan cevizi her gün yeme alışkanlığı mutlaka edinin.
3
Domatesi mevsiminde bolca tüketmelisiniz. Kışın ise yazdan hazırladığınız domatesleri mutlaka tüketin. Çok güçlü bir antioksidandır. Yaşlanmayı geciktirir.
4
Karadut hastalıklara karşı savaşır. Bağışıklık sisteminize çok büyük faydası vardır, güçlendirir. Özellikle her gün sabahları tüketeceğiniz dut beyniniz, kolesterolünüz ve kalbiniz için tam bir mucize.
5
Kırmızı biberin doğal ağrı kesici özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Kansere karşı korumasının yanında daha birçok faydası bulunmaktadır. Her gün kırmızı biber tüketmekte fayda var.
6
İçerisinde insan sağlığı için çok değerli ve önemli olan beta- karoten içerir. Kansere neden olabilecek hücreleri yok eder. Kansere karşı savaşır.
7
Ispanak çizgi filmlere de konu olmuş gerçekten kendinizi güçlü ve sağlıklı hissetmenize yardımcı olabilecek bir sebze. Kendinizi hastalıklardan korumak istiyorsanız her gün ıspanak mutlaka tüketin.
8
İçerisinde çok fazla miktarda içerdiği antioksidan sayesinde sizi kalp ve sindirim hastalıklarından korur. Her gün bir kase bu mucizevi meyveden mutlaka tüketin.
9
Yulaf besin değeri çok yüksek olup lifli bir besin. Lifli besinlerin sağlık açısından çok önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Kanseri önler, kalbi korur, kan şekerini düzenler. Her gün yulaf tüketimine özen gösterin.
10