Hayvanseverler İçin En Güzel Meslekler

21 Ağustos 2015

Veterinerlik
İlk akla gelen hayvansever mesleğidir. Eğitimini almadan bir şey yapılamayacağını, tıp eğitiminden farklı olmadığının farkındayız. Tatmin edici bir geliri olan ve statü anlamında da güzel bir konumda olmanızı sağlayan bir meslek dalıdır. İster klinikte ister kendi kliniğinizde ister hayvan hastanelerinde çalışabilirsiniz.
1
Vahşi Yaşam Biyologu
Belgeselleri çok mu seviyorsunuz. İşte hayvan ve bilimi sentezleyip, kariyerinizi vahşi yaşam biyologu olarak yapabilirsiniz.Hayvanların ortamları ile ilgili her türlü araştırmalar yapabilirsiniz.
2
Hayvan Kuaförü
Maddi anlamda sizi tatmin eden eğlenceli bir meslektir. Hayvanseverlerin zevkle yapabileceği bakımları konusunda mükemmel bir iştir. Kuaförde hayvanların yıkanması,tüylerinin temizlenmesi ve tırnak bakımlarıyla ilgilenebilirsiniz.
3
Köpek Gezdirici
Emekliler için mükemmel bir iş imkanı... Çalışan insanların köpeklerini gezdirmesi çok mümkün olmadığı için, köpek gezdiriciliği yapabilirsiniz. Köpekleri sevmeniz ve biraz profesyonellik isteyen bir iştir. 
4
Hayvan Bekçisi
Doğal yaşamlarında zorluklarla karşılaşan hayvanlara yardım edebileceğiniz çok güzel bir iş. Kaçak avcılık ve nesli tükenmekte olan hayvanlara yardım etmek ve bu konuda yardım etmek isterseniz, hayvan bekçiliği tam da size göre.
5
Zoolog / Hayvan Bilimci
Hayvanlarla birebir vakit geçirmek isteyenler için mükemmel bir iş. Bu alanda kariyerinizi ilerletmeniz de mümkündür. Genellikle hayvanat bahçelerinde çalışan bu kişiler, veteriner gibi sağlam bir eğitim almak zorundalardır.
6
Denizaltı Biyologu
Denizlerin dibinde bekleyen yaşamlar, hayvan çeşitliliği bakımından anımsamayacak bir sayıdadır. Çalışma şartlarının kolay olmadığı bu alana ilginiz varsa keyifle yapabilirsiniz.
7
Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı
Hem fotoğraf çekmeyi, hem de hayvanları seviyorsanız işte size göre meslek... Vahşi hayvanlar işin içine girince biraz değişiklik göstermektedir. Bu meslek için en önemli şey, sabır.
8
Evcil Hayvan Bakıcılığı
Evinde hayvan beslemek isteyen fakat işlerinden dolayı besleyemeyenlerin yardımına koşan evcil hayvan bakıcıları vardır. Hem insanları sevindirmiş hem de eğlenerek para kazanmış olursunuz.
9
Veteriner Teknisyeni
Veteriner teknisyeni olmak için 2 yıllık bir önlisans programını tamamlamanız gerekir. Boş zamanlarınızı hayvanlarla geçirebilirsiniz ve bunu mesleğe dönüştürmek sizin elinizdedir. Gönüllü olarak çiftliklerde, belediyelerin barınaklarında çalışabilirsiniz.
10