Hayatımızı Değiştiren Teknoloji Harikaları

14 Ekim 2015

Eski kadınların göz bebeği olan bir makine: Merdaneli çamaşır makinesi. Hem çamaşırlarınızı yıkıyor hem de sıkıyor. İnanılmaz.
1
Siyah beyaz televizyonlardan renkli yayın yapan televizyonlara geçmek. Nasıl bir teknoloji harikasıdır bu.
2
Bunu keyfini alan bir nesilin çocukları şanslı çocuklardır. Harika bir ürün tetris. Binlerce teknolojik oyuncaklara karşı tek başına dimdik durur.
3
Su kaynatmaya son verecek bir üründür sobalı termosifon. Duş almak isteyenler artık suyu kendisi kaynatmıyor. Nerede şimdiki kombiler...
4
Kömür sobasından bıkmışlar için adeta can kurtaran değerindeki katalitik sobalar. İçine tüp takılarak çalıştırılır ve odayı sıcacık yapardı.
5
Çocukluğu sanal bebek besleyerek geçiren nesile sesleniyoruz. Ne kadar keyifliydi değil mi? Şimdiki nesil de akıllı telefonlarından "Pou" oyununu oynasın.
6
Televizyon olan evde çanak anten olmaz mı? Hemen hemen tüm evlerin çatısında veya camında parlayan bir teknoloji harikasıydı.
7
Binlerce şarkıyı çantamızda taşımamıza yarayan discmanlerimiz vardı. Kasetçalar ve radyolardan sonra ilaç gibi gelen teknoloji harikasıdır.
8
İşte teknoloji efsanesi 3310. Vazgeçilmesi çok zor oldu ama akıllı telefonlar ucuzlayınca da bu eserden vazgeçildi.
9
mIRC, internetin ilk efsanelerindendir. Birbirlerini tanımayan insanların takma nicknameleriyle sohbet ettikleri bir internet harikasıydı.
10
Renkli ekranlı, kameralı ve akıllı telefonların atası olacak kadar değerli bir telefon 6600.
11